נחשף: אבתיסאם מרעאנה הצביעה בעבר לרשימה המשותפת

מועמדת העבודה לכנסת הצביעה בבחירות הקודמות לרשימה של איימן עודה והיבא יזבק. גיל ביילין, מספר 10 בעבודה, קרא לה: התפטרי מהמפלגה.

ערוץ 7 , י' באדר תשפ"א

נחשף: אבתיסאם מרעאנה הצביעה בעבר לרשימה המשותפת-ערוץ 7
אבתיסאם מראענה
צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

איבתיסאם מרעאנה, מועמדת מספר 7 ברשימת מפלגת העבודה לכנסת הקרובה, הצביעה בבחירות האחרונות שנערכו בחודש מרץ 2020 לרשימה הערבית המשותפת.

בפוסט שפרסמה בחשבון הפייסבוק שלה ב-2 במרץ 2020 היא כתבה כי היא ''חולה מתה'' אך בכל זאת הלכה לקלפי כדי לבחור. "רק 'המשותפת' הוציאה אותי מהבית", כתבה.

בתוך כך, גיל ביילין, המדורג במקום העשירי ברשימת מפלגת העבודה, פנה אל מרעאנה והפציר בה לפרוש מרשימת המפלגה לאלתר. ביילין פנה אל מראענה בעקבות הפוסטים הקיצוניים שלה מהעבר, שבהם כתבה דברים בוטים נגד חיילי צה"ל וקורבנות השואה.

"אבתיסאם היקרה, אני מקבל כל הזמן טלפונים והודעות מידידים, מחברי מפלגת העבודה, ממצביעי המפלגה ומאנשים רבים שהתכוונו הפעם לחזור הביתה ולהצביע 'עבודה', המודיעים לי, בצער, כי הם עוזבים את המפלגה ולא יצביעו לנו בגלל דברייך", כתב ביילין.

הוא הוסיף: "העיסוק העיקרי שלנו, המועמדים לכנסת, מתמקד במאמץ לעצור את הסחף של אלו שלא מוכנים להצביע לעבודה, להסביר אותך, לומר שהתנצלת, וכל זאת במקום להציג את תוכניות המפלגה ואת חזונה".

"אם מפלגת העבודה יקרה לך, יהיה עליך לקבל החלטה שרק את יכולה לקבל: להתפטר מהרשימה לכנסת כדי שלא לפגוע בסיכויי המפלגה בבחירות הקרובות", קרא ביילין. "קשה לי לכתוב את הדברים הללו ואני יודע שיש במה שאני מציע לך אי צדק מסויים. אבל קשה מאוד היה לי להיחשף לדברים שצוטטו בשמך, ואני יכול להבין את הרבים שהודיעו לי על נטישה. עכשיו זה הרגע שלך".