"על ישראל להיות מוכנה לסערה"

שדרן הרדיו מארק לוין טוען: "אי אפשר להבין זאת מבלי להבין את עוינותה לישראל". הפתרון שלו: ‭ BDS‬לרשתות הטלוויזיה.

ערוץ 7 , י' באדר תשפ"א

"על ישראל להיות מוכנה לסערה"-ערוץ 7
מארק לוין
Fox News

למארק לוין, יהודי אמריקני שמרן ואחד משדרני הרדיו הגדולים בארה"ב עם יותר מ‭14- ‬ מיליון מאזינים מדי יום, יש תחזית פסימית על האופן שבו התקשורת מסקרת את ארה"ב, את ישראל ואת הקשר בין השתיים.

בראיון לעיתון 'ישראל היום' לרגל צאת המהדורה העברית של ספרו "סוכני הבורות", שהיה מדורג ראשון ברשימת רבי המכר של ה"ניו יורק טיימס" במשך שבועות, סיפר לוין כי כדי להבין את המהות ואת עומק הסכנה, יש להבין את האופן שבו התקשורת האמריקנית מתייחסת דווקא לישראל.

"אני חושב שלעם האמריקני - ותשכחי מהאליטות - יש קשר הדדי חזק ואהבה עצומה לעם בישראל", אמר.

על רקע זה הוא מבהיר, "אני לא יודע איך אתה יכול לדבר על אמריקה, ועל הערכים של אמריקה ועל הדרך שבה ארה"ב מסוקרת בתקשורת - מבלי לדבר על ישראל, על הערכים של ישראל ועל הצורה שבה ישראל מסוקרת בארה"ב. קשה גם לכתוב ספר ולהתעלם מהקשר בין המדינות ומאופן הסיקור שלהן. אני רואה את ההקבלות ואת העוינות שיש כלפיהן".

במשך שנים רבות תומכי ישראל בארה"ב והישראלים עצמם התלוננו נגד ההטיה של הכיסוי התקשורתי כלפי ישראל. אך כפי שלוין מסביר, לא מדובר בהטיה פשוטה כי אם בגיוס למען אג'נדה. כיום, המצב הולך ומחמיר בקצב מואץ גם בכל הקשור לשנאת ישראל וגם בכל הקשור לשנאת ערכי היסוד של ארה"ב, לרבות חופש הביטוי, חופש הדת, וחירות באופן כללי.

כדי לקדם את סדר היום האנטי-אמריקני שלהם, לוין מפרט כיצד אמצעי התקשורת פועלים להשתיק, לצנזר ולחסום קולות של שמרנים - מטראמפ ועד אחרון האזרחים.

לוין, שחרד לעתיד הדמוקרטיה האמריקנית, וחושש שהצנזורה ההולכת ומתרחבת תגיע גם לתקשורת בישראל - שהוא רואה כפחות מגוונת מהתקשורת האמריקנית - אומר שהדרך להילחם נגד הסילוף ונגד הצנזורה היא להכות את פעילי החרם נגד ישראל.

כמי שסגר את חשבונותיו בפייסבוק ובטוויטר הוא מסביר: "אנחנו צריכים לעשות להם ‭ .BDS ‬ אנחנו צריכים תנועת ‭ BDS‬ נגד חברות ההיי-טק הענקיות, ואם זה לא היי-טק - אז נגד המפרסמים. אנחנו צריכים לעשות ‭ BDS‬ נגד רשתות הטלוויזיה הגדולות".

לוין הזהיר את "אחיו בישראל" שממשל ביידן, המורכב מ"צוות אובאמה מתוגבר" עוין ביותר לישראל, ועל ישראל להיות מוכנה לסערה שבדרך.