סמוטריץ' נגד ליברמן: "הפרשיות הפליליות גרמו לליברמן להפוך את עורו"

יו"ר מפלגת הציונות הדתית במתקפה חריפה על יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שלטענתו הפך "לעבד נרצע של החונטה המשפטית"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' באדר תשפ"א

סמוטריץ' נגד ליברמן: "הפרשיות הפליליות גרמו לליברמן להפוך את עורו"-ערוץ 7
אביגדור ליברמן
דוברות

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', תוקף בחריפות את ח"כ אביגדור ליברמן בעקבות פרסום 'עשרת הדברות לממשל תקין של ישראל ביתנו' הכוללות התנגדות לפסקת התגברות.

"הפרשיות הפליליות שנקשרו בשמו של ליברמן וחבריו למפלגה והתלות שלו בגורמי אכיפת החוק שברצותם יחקרו וברצותם יאתרגו, גרמו לו להפוך את עורו במאה ושמונים מעלות", טען סמוטריץ'.

לדבריו, ליברמן הפך "לעבד נרצע של החונטה המשפטית ולכזה שבעשרת הדברות שלו הנצחת ההפיכה השיפוטית ושלטון בג"ץ. שמאל על מלא. זגזגן על מלא".

כאמור, הבוקר פרסם ליברמן בסדרת ציוצים ברשת הטוויטר את "עשרת הדיברות של ישראל ביתנו לממשל תקין".

בין ה"דברות" אותן הציג ליברמן ניתן למצוא "הגבלת כהונת רה"מ לשתי קדנציות בלבד, בנות 5 שנים כל אחת ובהתאם שינוי חוק הבחירות לכנסת. הבחירות לכנסת ולשלטון המקומי יערכו באותו היום".

כמו כן מבקש ליברמן לקבוע "איסור בחוק על ח"כ שמוגש נגדו כתב אישום להתמודד לנשיאות או להיות מועמד להרכבת הממשלה".

עוד מציע ליברמן לחייב את ראש הממשלה, השרים וכל ראשי המפלגות לפרסם דו"ח הצהרת הון ברבים, וכן להגביל מספר השרים כך שבכל ממשלה עתידית יכהנו לכל היותר 21 שרים, (לא כולל רה"מ) ו-7 סגני שרים.

"דיברות" נוספות ברשימתו של ליברמן הן, "חובת ייצוג הולם לנשים ברשימות לכנסת" וכן "התנגדות לחוק הצרפתי", "התנגדות לפסקת ההתגברות", "הקמת ועדת חקירה ממלכתית בנושא הטיפול במגפת הקורונה בכל ההיבטים - רפואים וכלכליים", וכן "חוק שקיפות ופיקוח על כל פעילות המפלגות במרחב המקוון".