איוונקה טראמפ לא תתמודד לסנאט

למרות שמועות כי תתמודד מול מרקו רוביו בבחירות 2022, בתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ החליטה שלא לרוץ בבחירות לסנאט

ניסן צור - ערוץ 7 , י' באדר תשפ"א

איוונקה טראמפ לא תתמודד לסנאט-ערוץ 7
איוונקה טראמפ
צילום: הלל מאיר, TPS

איוונקה טראמפ לא מתכוונת לחזור לפוליטיקה האמריקאית.

בשבועות האחרונים נפוצו שמועות כי בתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, ששימשה כיועצת קרובה שלו במהלך כהונתו בבית הלבן, מתכוונת להתמודד בבחירות בשנה הבאה מול הסנטור המכהן מרקו רוביו על מקום בסנאט מטעם מדינת פלורידה.

אלא שכעת מתברר כי איוונקה טראמפ הודיעה לרוביו כי החליטה שלא להתמודד מולו ולדחות את כניסתה לפוליטיקה האמריקאית, מה שככל הנראה יסלול עבור רוביו את הדרך לזכות בקלות במושב לסנאט מטעם פלורידה.

מקורב לאיוונקה טראמפ אמר ל"ניו יורק טיימס" כי "היא מעולם לא בחנה ברצינות את האפשרות להתמודד לסנאט מול מרקו רוביו. זמן קצר אחרי מהומות הקפיטול בתאריך 6 בינואר הודיעה טראמפ לרוביו כי אין לה כוונה להתמודד מולו בבחירות לסנאט בשנת 2022".

גם דוברו של רוביו, ניק איקובלה, אישר כי איוונקה טראמפ הודיעה באופן אישי לרוביו כי לא תתמודד מולו בבחירות לסנאט.

"מרקו אכן שוחח עם איוונקה לפני כמה שבועות. איוונקה הציעה לו את תמיכתה בבחירתו מחדש לסנאט. היתה להם שיחה נהדרת", אמר דוברו של רוביו. רוביו עצמו אמר לפני מספר ימים כי "אני אסיר תודה לאיוונקה על חברותה ותמיכתה" ואישר למעשה כי השניים לא יתמודדו ראש בראש על מקום בסנאט.

איוונקה וטראמפ ומרקו רוביו נחשבים כחברים קרובים ואף עבדו בעבר על תוכנית לרפורמת מס לטיפול בילדים, ורוביו אף הצביע נגד הדחתו של הנשיא בהליך ההדחה בסנאט לפני כעשרה ימים.

רמז ראשון לכך שאיוונקה לא מתכוונת להתמודד לסנאט, למרות השמועות, אפשר היה לשמוע בדברים שאמר הנשיא טראמפ במהלך עצרת בג'ורג'יה בחודש שעבר, כאשר אמר כי "היא לא באמת אוהבת את הרעיון להתמודד למושב בסנאט. היא אומרת לי 'בשביל מה אני צריכה את זה, אבא?'", אמר טראמפ.