היוזמות הפרטיות לעידוד התחסנויות

מספר יוזמות פרטיות ללא סיוע ממשלתי הגיחו לעולם במטרה אחת - לעודד אנשים ללכת להתחסן. הנה שתיים מהן

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י' באדר תשפ"א

היוזמות הפרטיות לעידוד התחסנויות-ערוץ 7
חיסון לקורונה
צילום: אריה מינקוב

בעוד משרד הבריאות והרשויות המקומיות משקיעים בקמפיינים לצד הגרלות נושאות פרסים לעידוד אנשים ללכת ולהתחסן, יש מי שפתח באופן פרטי במספר יוזמות לעידוד התחסנות.

הצלם מיקי שפיצר מתמחה בצילומי נוף וטבע. לפני כשבוע הכריז שפיצר כי הוא מגריל תמונה מרהיבה שצילם כאשר תנאי הסף לקבל כרטיס להגרלה הם פשוטים: להיות מחוסן מקורונה, בין על ידי חיסון ובין על ידי החלמה מהנגיף.

"כאחד שמחלים מקורונה ויודע את ההשלכות הקשות שיכולות להיות והצורך הדחוף והחשוב של מדינת ישראל לחזור לשגרה במהרה החלטתי לעשות הגרלות על תמונות נוף שלי למתחסנים ומחלימים", אמר שפיצר בשיחה עם ערוץ 7.

שפיצר מקווה שבזכות ההגרלות האלה אנשים יקבלו עוד חיזוק חיובי ויצאו להתחסן. "החיסון הוא דבר הכרחי וחשוב להגן עלינו, להגן על מדינת ישראל, על העם שלנו ועל העולם", אמר. "אני קורא לכולם ומבקש: צאו להתחסן".

יהודי מתפלל מול מפל Skogafoss באיסלנד
צילום: מיקי שפיצר

גם הספרייה היהודית הממוחשבת "אוצר החכמה" הכריזה על הגרלה דומה במטרה לעודד אנשים לצאת ולהתחסן. "החלטנו לתרום ולערוך הגרלה על 3 תוכנות 'אוצר החכמה' בגירסה החדשה ביותר, למי שיקבל את שני חיסוני הקורונה", הכריזו באתר 'אוצר החכמה'.

"הזכות להשתתף בהגרלה תקפה למי שמתחסן (חיסון ראשון) מתאריך ו' אדר 18/2/21 והלאה. לאחר שהתחסנתם פעמיים, שילחו לנו למייל hagrala@otzar.biz את אישור ההתחסנות ותצלום תעודת זהות והצטרפו להגרלה שתתקיים בעז"ה ביום שני כ"ג ניסן 5/4/21 במשרדנו בירושלים. בתקווה לבשורות טובות, הנהלת 'אוצר החכמה' ירושלים", כתבו.