מטוס התדלוק
מטוס התדלוקצילום: בואינג

ראש משלחת הרכש של משרד הביטחון בארה"ב, תא"ל (מיל') מישל בן-ברוך, חתם בסוף השבוע על העסקה הראשונה לרכש שני מטוסי תדלוק מסוג KC -46 של חברת "בואינג". 

המתדלקים יירכשו בעסקה צבאית מול חיל האוויר האמריקני. בשלב הבא יירכשו שני מתדלקים נוספים, מתוך צי עתידי של שמונה מטוסים. כל המתדלקים יותאמו לתצורה ישראלית ולדרישות המבצעיות של חיל האוויר.  

כמו כן, במטוסים ישולבו גם מערכות ישראליות. אספקת המטוסים הראשונים צפויה באמצע העשור הקרוב.

תוכנית הרכש מכספי הסיוע האמריקני הינה אבן דרך משמעותית להתעצמות חיל האוויר ולבניין כוחו של צה"ל לעשורים קדימה. בין מרכיבי התוכנית - הצטיידות בטייסת חדשה של מטוסי "אדיר" (F35), מתדלקים (KC-46), מסוקי סער מחליפי יסעור, חימושי אוויר מתקדמים, מערכות הגנה אווירית, פלטפורמות ימיות ויבשתיות חדשות ונושאי סייבר ודיגיטל.

שר הביטחון בני גנץ: "אני מברך על ההתקדמות ברכש שהיא קריטית, בנקודת הזמן הזו. מדובר בתוכנית שהיא אבן יסוד בתפיסת הביטחון של צה"ל. אני מבקש להודות  לידידתנו הגדולה, ארה"ב,  על תמיכתה במדינת ישראל, בכל הרמות. נמשיך לפעול בכדי להשלים את ההסכמים שיאפשרו לצה"ל לממש את ייעודו, ולהתקדם מול המשימות שניצבות מולנו בזירות השונות, קרוב ורחוק, בים, באוויר, ביבשה ובמרחב הקיברנטי.