תוואי הסלילה
תוואי הסלילה צילום: דוברות שומרון

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' שיגר היום (שני) מכתב לשר הביטחון בני גנץ, בו הוא דורש ממנו להורות על הפסקה מידית של סלילת הכביש מהכפר עוורתא שבשומרון לכיוון היישוב איתמר.

"בתקופה האחרונה התחילו עבודות חשיפה לפריצת דרך מהכפר עוורתא לכיוון הישוב היהודי איתמר", ציין סמוטריץ' בפתח המכתב.

לדבריו, "מעבר לנימוקים שהושמעו בעניין על אי נחיצות תחבורתית בכביש החדש, נראה כי נחצה קו חדש, שכן במשך עשור מאז הפיגוע הרצחני של משפחת פוגל נשמר האזור כשטח סטרילי שמטרתו הגנה ביטחונית על הישוב איתמר ותושביו".

"לצערי נראה, כי אוזלת היד של הצבא והמנהל האזרחי בשמירה על הפרות הקרקע על ידי הרשות הפלשתינית הופכות לדבר שבשגרה. לאחר חוסר התגובה הברורה על נתיצת חומת מזבח יהושע על הר עיבל בשבוע שעבר, ממשיכה הרשות הפלשתינית להתנהל משל הייתה הריבון בשטח", הוסיף סמוטריץ'.

"אני קורא לך להורות לאלוף הפיקוד לפעול במהירות למנוע את המשך העבודות. הדבר נכון מהבחינה הביטחונית ובוודאי מבחינת השליטה הישראלית על מרחבי השטח הפתוח באזור", סיכם.

ח״כ מתן כהנא (ימינה) קרא גם הוא לראש הממשלה ולשר הביטחון להתערב בנושא, "הישוב איתמר הוא מהישובים ביו"ש שספגו הכי הרבה פיגועי טרור קשים. מהכפר עוורתא הסמוך יצאו המחבלים שרצחו את בני הזוג פוגל ושלושת ילדיהם אשר רק בשבוע שעבר ציינו עשור להירצחם. לא ייתכן שנתניהו וגנץ יישארו שאננים לנוכח סלילת כביש שיאפשר גישה לרכבים מכפר המרצחים עוורתא אל תוך הישוב איתמר".

"אני קורא לראש הממשלה ושר הבטחון להתעשת ולעצור לאלתר את בניית הכביש. לא נאפשר את הפקרת המתיישבים החלוצים באיתמר", הוסיף.