ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי
ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי צילום: הלל מאיר/TPS

חבר הכנסת לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי יצא היום מחקירת משטרה שעסקה בהתבטאויות שיוחסו לו, אך תיאור השתלשלות האירועים בפיו נשמעת מטרידה מאוד, וכדי להסביר את המתרחש הוא חוזר כשנתיים אחורנית.

"לפני שנתיים מנדלבליט בערימה של שקרים אמר שיש נגדי מאסה קריטית של ראיות ואחרי שוועדת הבחירות המרכזית גלגלה אותו מכל המדרגות ודחתה את ההמלצה שלו לפסול אותי, הוא הוציא הודעה לתקשורת שהוא פותח בחקירה נגדי. בבית המשפט העליון לא היה לי שום סיכוי. היה שם לינץ'. לא נתנו לעורך דין שלי לפתוח את הפה, לי סתמו את הפה בצעקות וצרחות. הוטחו בי שקרים. נשיאת העליון כותבת שאני אמרתי שהערבים הם כלבים, אבל לא אמרתי זאת".

אז מה כן אמר ד"ר בן ארי שהוביל את נשיאת העליון לקביעתה? "אמרתי צריך לקרוא לכלב בשמו, שערביי חיפה הם גיס חמישי כשהתכוונתי לאירוע מאוד ספציפי, כשהייתה הפגנה בחיפה, ועל זה אני מוכן ללכת למשפט ולהוכיח את הדברים דרך המסמכים של הערבים, מסמכי החזון וכו'. הערבים יהיו עדי ההגנה הטובים ביותר שלי, אבל לא אמרתי כלבים אלא גיס חמישי. אבל הם היו צריכים משהו של גזענות ולכן ביודעין היא שיקרה וכל השופטים כתבו 'אני מסכים', 'אני מסכים', כולל השופטים הנדל ומינץ עם "הכיפה-שמיפה" שלהם. גם הם עם השקר הזה כדי לפסול אותי".

"אני מחכה לכתב אישום כדי לבדוק את חומר הראיות ולבדוק אותו אחד לאחד. למזלי התנועה הרפורמית דרשה מהיועמ"ש כתב אישום. הוא דחה אותם שוב ושוב עד שבית המשפט העליון חייב אותו לתת תשובה. הצטרפתי לבקשה להגיש נגדי כתב אישום. כדי להסביר את המריחות שלו לפני חצי שנה הוא הזמין אותי לחקירה. באתי בחפץ לב, ושבע שעות הם הקריאו לי ציוצים וטוקבקים על הציוצים, שבע שעות של קשקושים-בלבושים, ביניהם מישהו כתב בטוקבק שרון חולדאי אוכל כלבים. ראשית, זה מישהו אחר כתב, דבר שני, זה נכון, אבל מעבר לכך, מה האישום בכך? היום בחקירה על כל דבר שאלתי מה האישום בזה, מה העבירה?".

"עברה עוד חצי שנה. היועמ"ש הודה שלא בטוח שיגיש כתב אישום, שמה שאמרתי נגד הבדואים הוא לא בטוח גזענות כי הבדואים הם לא גזע. השופטת ברק-ארז קבעה שסף הפסילה לא צריך להיות הסף הפלילי

ביום הגשת הרשימות, כלומר אם בא לנו לפסול מישהו נוכל לפסול בלי מבחן ראיות. בא לנו לפסול אז פסלנו. זו האמירה של השופטת והם כתובים ולא בעל פה".

ממשיך ד"ר בן ארי ומתאר את האירועים ביום הגשת הרשימות, יום הרביעי בפברואר, "קיבלתי טלפון מימ"ר ש"י למרות שאמרתי להם בחקירה הראשונה שיש להם את כל הזמן לכך. שום תמימות אין בכך כי היה ברור שאין שום דבר חדש, אבל הוא (היועמ"ש) הכין אליבי שאם אהיה באחת הרשימות הוא יוכל לומר לבית המשפט שאני פסול ואם ישאלו איפה כתב האישום הוא יוכל לומר שהוא באמצע חקירה. מאז אותו יום לקח להם שלושה שבועות כדי לזמן אותי לחקירה...".

"היום הייתי בחקירה הקריאו לי שישה ציוצים, מתוכם שלושה של מורן טל שהיא לכאורה העבריינית. שאלתי אם הם חקרו אותה. הם אמרו לי שאני ממשיך למרות החקירה, אבל האם הורשעתי? אני רק בחקירה. הם באים לסתום פיות? יזבק ועופר כסיף בסדר ואני שאומר שאין סיכוי לדו קיום איתם זו הסתה. שאלתי אותם כשומר חוק אם אני אומר שצריך להעביר את כל ערביי אום אל פאחם לרש"פ ללא זכויות, כמו שליברמן אמר, האם זו הסתה? זה כבר בלבל את החוקר, הוא צריך לבדוק".

"אין להם בדל ראיה שרציתי לשלול זכויות. אסתר חיות הייתה צריכה לשקר ולומר שאמרתי מה שלא נאמר כדי להאשים אותי בגזענות. חמור שהם יכולים לעשות מה שעשו לי לכל אחד, לפתוח בחקירה ולטעון הסתה".

לנוכח תיאור זה של השתלשלות עניינים שאלנו את בן ארי מדוע הוא אינו עותר לבג"ץ נגד בית המשפט העליון שמנע ממנו את הזכות להיבחר על סמך שקרים, כדבריו. "לכן הצטרפתי לעתירה. אני לא יכול לעתור נגד העליון, הם הרי אלוהים ואקבל הוצאות. אני אדם פשוט בלי כסף", הוא אומר. "האפשרות היחידה שלי היא במשפט ראיות ולכן אני מצפה לו כדי להוכיח את המזימה של שי ניצן שמתגאה בכך שהדבר החשוב ביותר שהוא עשה זה הפסילה שלי כדי להגביל את השיח. מי שמך להגביל את השיח? למה לארגוני שמאל מותר לצאת בקמפיינים נגד מדינה דו לאומית? זו לא גזענות?".

"יש לי הרבה שאלות וגם אם הכול מכור ייחקרו שם אנשים על דוכן העדים. לא מזמן מנדלבליט התיר לעיריית כרמיאל שלא לתת שירותי חינוך לערבים כי זו עיר ערבית. מה זו הגזענות הזו? בבריכת השחייה בכוכב יאיר לא נתנו לתושב קלנסוואה להיכנס? בית המשפט הכשיר זאת. למה? זו גזענות".

מוסיף ד"ר בן ארי וקובע כי "הם העדים הכי טובים שלי על הגזענות. זה קצה הקרחון של הגזענות. זו השתלטות על הדמוקרטיה הישראלית. החוקרים לא הבינו למה אני כל כך כועס עליהם. הם חלק מהפשע הזה. הם יכולים לעשות מה שהם רוצים, להשמיד ראיות וכו', אבל בבית משפט אוכל גם לשאול שאלות", אומר בן ארי המדגיש כי בדיקה של פעילותו כחבר כנסת תוכיח שמעולם לא טען שיש לשלול זכויות מערבים, אלא בדיוק להיפך, "נלחמתי על זכויותיהם בכנסת ועל עיוות דין נגדם. אני גזען?".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו