מי מהמתמודדים לכנסת בלע את הלשון כשביקשו ממנו לדבר על חיזוק המשפחה?

ארגון חותם מפרסם סרטון ובו מתראיינים נציגים ממפלגות דמיוניות. כשמדברים איתם על מעמד המשפחה הם מתחילים לגמגם.

בשיתוף ארגון חותם , י' באדר תשפ"א

מי מהמתמודדים לכנסת בלע את הלשון כשביקשו ממנו לדבר על חיזוק המשפחה?-ערוץ 7
כנסת
iStock

במערכת הבחירות הנוכחית, כמו באלה שקדמו לה, ראשי המפלגות ונבחרי הציבור המתמודדים לכנסת שולחים לנו מסרים בכל אמצעי תקשורתי, ובכל הנושאים העומדים על סדר היום הציבורי. כמעט.

מעבר לנושאים הרבים והחשובים שמקבלים את מקומם בשיח התקשורתי וכן במצעי המפלגות השונות, נושאים מדיניים, ביטחוניים, כלכליים וחברתיים, יש תחום אחד שכמעט ונעדר לגמרי מהשיח ועליו חלקם מעדיפים פשוט לדלג.

מדובר באבסורד של ממש, משום שאין עוררין על חשיבותו של התחום הנעדר מהשיח, ועל ההשלכות הגדולות שיש לו לחיים של כולנו – הן במובן הציבורי והן בחיים האישיים: מעמדה ועתידה של המשפחה בישראל.

סרטון המועמדים לכנסת שארגון 'חותם' בשיתוף 'בוחרים במשפחה' מפרסמים היום, מלווה בחוברת המופצת בימים אלה: "המשפחה בחירה טובה". החוברת מבררת נקודות יסוד ביחס הייחודי שהיהדות נותנת למשפחה, בשונה מהתפיסה המצויה כיום בחברה המערבית, ובעיקר בחברה הפרוגרסיבית רדיקלית. החוברת נוגעת בפגיעה במעמד המשפחה, ומבררת מה היחס הנכון ביהדות לקשר הזוגי, לנישואים, להורות, ועוד.

הסרטון והחוברת מפורסמים במסגרת מיזם "מדברים על הדברים החשובים באמת" שארגון חותם מקיים לקראת הבחירות.

מארגון חותם נמסר: "בשנים האחרונות קיימת מגמה של שחיקה במעמד המשפחה. במערכת הפוליטית, בתקשורת ובתרבות מנסים לקדם תהליכים שפוגעים קשות במשפחה בישראל. אנחנו מחכים לראות מי ירים את הכפפה וייקח על עצמו לדאוג ולטפח את מעמד המשפחה. המשפחה היא הבסיס האישי של כולנו, היא גם אבן היסוד של החברה ובסוף - של המדינה כולה. עתידה של המדינה היהודית ייקבע במידה רבה ביחס שניתן למשפחה – הן בהיבט המשפטי והחקיקתי והן בהיבט התקשורתי והתרבותי".

לחוברת המלאה של חותם לחצו כאן