שרה אברמוביץ
שרה אברמוביץצילום: שימרית בנימין

נראה לי שבורא עולם עשה איתי חסד. כשפגשתי את בעלי, הרגשתי בתוכי איזה תחושה גדולה שזה האיש. ולא, הוא לא היה האביר 'האביר על הסוס הלבן'.

זה היה אחרי הרבה שנים שבהם 'נתקעתי' עם קשר שלא הלך, אבל הוא לא יצא לי מהראש.

במפגש הראשון עם בעלי, ראיתי פנימה את טוב ליבו, את השקט שבו (ואני כזו טמפרמנטית...) את הסבלנות שיש לו, ואת הנעימות הפנימית שבו.

תשאלו: איך ראיתי את כל זה? ביננו, את כל זה לא רואים מבחוץ, צריך בשביל זה משקפים מיוחדות שמסוגלות להביט פנימה. בורא עולם נתן לי את המשקפיים המיוחדות האלו: משקפי פנימה.

למצא את החן שמעבר לתחפושת

לכולנו יש חלקים טובים וחלקים פחות טובים. כן, מתברר שכולנו 'לא מושלמים'.

כשאנחנו מגיעים לפגישה כדאי לזכור כמה דברים:

היזהרי שהמראה החיצוני שלו לא יפיל אותך. האם אנחנו יכולים להתעלם מהמראה החיצוני? יש מקרים שזה מאתגר. מה שכן - אפשר לחזק את הרצון לראות מעבר לחיצוניות. או במילים אחרות: לנסות למצוא את החן.

התחפשות מבלבלת. אנחנו יכולות לפגוש בחור שנראה ממש נאה, אבל בפנים, לא בהכרח שהוא נאה במידותיו. אנחנו יכולות לפגוש בחור עם מצב רוח כעוס או עצוב בגלל מה שעבר עליו היום, אבל בפנים הוא אדם מאוד רגיש וטוב לב. כדאי שנשים לב לזה.

לחפש את החן: אני ממש זוכרת את מירי חברה טובה שהתחתנה בגיל ארבעים. כשהיינו נפגשות בשיעורים שלמדנו, היא התלוננה שבחורים שהיא פוגשת פשוט לא מוצאים חן בעיניה. היא שאלה איך היא תמצא את הבחור שמתאים לה. וזה השיעור שלמדנו כולנו: מציאת חן זה לא דבר אוטומטי. מציאת חן יכולה לבוא אחרי חיפוש החן. נסי לחפש את החן.

בואי כמלכה: באיזה לבוש את מגיעה לפגישה? האם את מגיעה כמו מלכה או את מגיעה כמו בלשית?
אם תבואי כמו מלכה - תוכלי לשים לב אם מולך עומד המלך המתאים. וגם: זהירות שלא תחליפי באמצע המפגש את התחפושת שלך לבלשית או חוקרת.

איזה חלק יבוא לידי ביטוי: אני ממש זוכרת את זה כטראומה. מאוד אהבתי את הבחור שנישא לבסוף לקרובת משפחה שלי. אני הייתי אז נערה והוא היה מבחינתי המודל לבחור שאני רוצה להכיר. הוא היה ממש בחור טוב. באופן מפתיע ולא ברור - הם התגרשו. זה היה סיפור ממש לא נעים.

יום אחד שאלתי את בעלי: אתה יכול להסביר לי איך זה יכול להיות שהבחור שאני ראיתי כמודל לבחור אידיאלי בסוף הגיע לגרושין עם אלימות?

בעלי ענה לי: בכולנו נמצאים חלקים טובים וחלקים פחות טובים. אם נהיה ליד מי שמתאים לנו, נוכל להוציא מתוכנו וגם מתוכו את החלקים הטובים. אם נהיה בחברת אנשים שאינם מתאימים לנו, יתכן שחלקים אחרים יתגלו. לכן כל כך חשוב לבחון עד כמה נעים לנו המפגש.

שרה אברמוביץ' – מאמנת אישית, מנבחרת המאמנים של פרוייקט 252.

הרשמו לפרוייקט 252 עכשיו – תלמדו זוגיות ותמצאו בקלות, בלחיצה כאן.