הפתעה לבני גנץ כשהגיע לבית הכנסת

שר הביטחון הגיע בשבת האחרונה לבית הכנסת בעירו לעלייה לתורה ביום השנה לאביו. שליח חב"ד בעיר הפתיע אותו עם מכתב ששלח אביו.

תגיות: בני גנץ חב"ד
שמעון כהן - ערוץ 7 , י' באדר תשפ"א | עודכן: 23:46

הפתעה לבני גנץ כשהגיע לבית הכנסת-ערוץ 7
בני גנץ
צילום: עודד קרני, לע"מ

במהלך שבת זכור החולפת הפתיע הרב נחום כהן, שליח חב"ד בראש העין, את שר הביטחון בני גנץ שהגיע לתפילה עם מכתב מיוחד שכתב אביו. על המכתב סיפר הרב כהן בראיון לערוץ 7.

"שר הביטחון מחובר ונותן הרבה מקום לכל דבר שבקדושה. הקשר שלנו הוא בעיקר בחגים ואירועים, והנה הגיע ערב פורים, שבת זכור, יום השנה של אביו, נחום גנץ ז"ל ונהוג שבשבת שלפני יום השנה עולים לתורה, הצעתי לו שיגיע לתפילה והוא נענה בשמחה", אומר הרב כהן.

בדבריו מציין ומדגיש הרב כהן כי מאחר וגנץ עסוק בענייני פיקוח נפש לאורך היממה כולה הוא הוזמן לזמן העלייה בלבד, אך הוא בחר להגיע לתפילה כולה.

"בערב שבת מישהו שלח לי מכתב מדהים שהזמן המיועד הוא השבת הזו, שבת זכור", מספר הרב נחום כהן. את המכתב כתב אביו של בני גנץ, נחום ז"ל, שהיה חבר במפלגת העבודה. היה זה לקראת כינוס של המפלגה שהתרחש ביום שישי, ערב שבת זכור. נחום גנץ כתב ליו"ר נשיאות הועידה בקשה במכתבו לסיים את הדיונים מוקדם על מנת לאפשר למתכנסים להגיע לביתם מבלי לחלל את השבת.

"השבת מכבדת אותו כשם שהוא כיבד אותה", אומר הרב כהן כשהוא מתייחס לעלייה לתורה של בני גנץ לכבוד זכר אביו המנוח. כשהראה הרב כהן לגנץ את המכתב אמר לו השר כי הוא שמע על קיומו של המכתב הזה אך מעולם לא ראה אותו. " היה מדהים לקבל את הדף ולראות את התאריך מול העיניים, ו' אדר".

ומסתבר שבין הרב נחום כהן לבין שר הביטחון קשר שהתברר באחד המפגשים הראשונים ביניהם. "בעבר ישבתי עם שר הביטחון והוא הראה לי דבר מדהים, את מגילת היוחסין שיש לו, הוא הראה לי את הסבא, הרב הלל פולאק. בין השורות של המגילה המרשימה מצוין על יהודי בשם רבי הלל ליכטנשטיין, רב מפורסם מאוד". מסתבר שאותו רבי הלל ליכטנשטיין הוא סבו של הרב הלל כהן.

"הסתבר שהסבים היו בני דודים והשמות לקוחים מסבא גדול שקראו לו הלל. הם היו גם חברותא בבית מדרשות של החתם סופר שחיבב אותם מאוד וכינה את שני ההללים 'קודש הילולים לה'. לימים מצאתי גם תמונה של רבי הלל פולאק והבאתי אותה לבני גנץ. היא השתמרה טוב עם הצבעים שבה. מדובר בציור מלפני מאתיים שנה".