אבי ניסנקורן
אבי ניסנקורן צילום: גדעון שרון, לע"מ

ח"כ אבי ניסנקורן, שר המשפטים לשעבר, סיפר היום (שני) בפורום ענף המשפט של "דן אנד ברדסטריט" על ההחלטה לפרוש ממפלגת כחול לבן של בני גנץ.

"לא יכולתי להישאר בכחול לבן. בסיום התקופה כחול לבן עברה תהליך שבו מצאתי את עצמי יושב לדון בהצעה שיזם אותה חיים רמון ביחד עם בני גנץ. ההצעה הייתה הפוכה ב-180 מעלות מכל מה שאני מאמין בו", אמר ניסנקורן.

"ברגע שעזבתי את כחול לבן, בני גנץ ביקש שאני אתפטר, לגבי הנושא של הנזק, הממשלה הייתה מורכבת ועצם הכניסה הייתה מורכבת, כשנכנסנו ידענו שיש את הקורונה, יש תקציב ויש שמירה על הדמוקרטיה. אנחנו ראינו בסוף התקופה שהתקציב לא עובר ונתניהו לוקח את התקציב כבן ערובה מסיבות אישיות. ובסיטואציה כזאת צריך לבדוק אם יש סיבה להישאר בממשלה. אני הגעתי למסקנה שהממשלה הזו היא כושלת".

ניסנקורן סיפר על הניסיונות להציל את הממשלה, בהם היה מעורב חיים רמון. אנחנו שלושה ימים לפני הפיזור הכנסת, אני מוזמן לבני גנץ בצאת השבת. שם יושב חיים רמון שאני עצמי לא ידעתי שהוא נמצא במשא ומתן. אני חושב שזה פסול לקחת שר משפטים לשעבר עם דעות מנוגדות לחלוטין לשר המשפטים הנוכחי על מנת לנהל משא ומתן שלא היה ידוע מראש.

''אני מקבל מסמך בו אומרים לי להתעלם מסעיף מס' 6 - סעיף 6 בא ואומר שבוועדה למינוי שופטים משנים את החקיקה במקום רוב של 7 למינוי יהיה רוב של 8, המשמעות היא לתת לידיים של אסנת מארק ומירי רגב שהן בעצם שלוחות של נתניהו, זכות וטו מוחלט. סעיף שני בא ואומר שבנושא מינוי פרקליט מדינה ובמינוי יועץ משפטי לממשלה עושים רוויזיה, קודם כל מתעלמים מוועדת האיתור שעשתה את עבודתה ובעצם הופכים את זה לנושא פוליטי וזה פסול בעיני.

''עוד סעיף אמר שאיפה שיש מחלוקות בוועדת שרים וחקיקה, ההחלטה תועבר לידי נתניהו וגנץ– ואני חייב להגיד שהמחלוקות בוועדת שרים וחקיקה כולן נבעו מנושאים שהם ניסיון לנגוס במערכת המשפטית".

ניסנקורן נשאל למי יצביע בבחירות הקרובות והשיב: "אני מעדיף להגיד למי כן צריך להצביע בהשקפת העולם שלי, או יאיר לפיד או למפלגת עבודה או למרצ. יש לי משבר אמון עם כחול לבן, בוודאי שלא אצביע לשם. בסופו של דבר אני מכוון שיצביעו למרכז שמאל- המרכז שמאל איבד המון קולות".