יאיר לפיד
יאיר לפיד צילום: Yossi Aloni/Flash90

יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד מתכנן שיתוף פעולה מלא עם המפלגות הערביות במטרה להקים ממשלה שתישען על תמיכתן, לאחר הבחירות.

בוועידת ''ידיעות אחרונות'' סיפר לפיד מתי החליט כי אפשר לשתף פעולה עם הח"כים הערבים כדי להרכיב קואליציה.

לפיד סיפר על "דמות שאיננה בפוליטיקה הישראלית, קוראים לה חסיין עבאס. הוא בחור ערבי צעיר שעובד בבית של הבת שלי, הרי יש לי ילדה אוטיסטית, הם 24 שגרים ביחד, ושמונה מהם נכנסו לבידוד השנה, שזה סיוט בבית קטן. וחסיין עבאס היה שם בבגדי מגן מלאים איתם 14 יום בבידוד. זה שינה אותי.

"ורסיות של הסיפור הזה שינו את החברה הישראלית, כי בבתי חולים כולם על הצוותים הרפואיים וראו אותם וזה ערביי ארץ ישראל. כן, משהו השתנה, משהו עמוק, ואפשר בהחלט להקים ממשלה שהם יתמכו בה. הם לא רוצים לשבת באף ממשלה, אבל לשתף איתם פעולה, שהם יהיו חלק מוועדות חשובות בכנסת, שהם יהיו חלק מקבלת ההחלטות, שהבעיות האמיתיות שלהם יטופלו".

לפיד נשאל אם יסכים לכהן ברוטציה בראשות הממשלה יחד עם נפתלי בנט או גדעון סער, והשיב: "אני מוכן לענות על השאלה רק אם יש לך את תוצאות הבחירות. כרגע בכל סקר אפשרי כבר הרבה מאוד זמן יש עתיד היא המפלגה השנייה בגודלה, אני ראש האופוזיציה באופן טבעי, זה שם אותנו על מסלול שיאפשר לנו להקים... אני אומר שוב, העיסוק הוא לא בי".

נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא? "אין לי מושג מה יהיו התוצאות אבל הבעיה היא שאם הוא יהיה ראש הממשלה הבא אז יש לך ממשלה של בן גביר ושל ליצמן ושל דרעי ושל סמוטריץ'. או שתהיה לך ממשלה של אנשים הגונים שרוצים לעשות שינוי. תבחר".