רון חולדאי תומך במרב מיכאלי: ''אומץ פוליטי ועמוד שדרה''

ראש העיר תל אביב שניסה להקים מפלגה ונכשל, הודיע על תמיכתו במפלגת העבודה. "מרב הוכיחה שעדיין יש פוליטיקאיות עם אומץ פוליטי ועמוד שדרה ערכי איתן"

אורלי הררי - ערוץ 7 , י' באדר תשפ"א

רון חולדאי תומך במרב מיכאלי: ''אומץ פוליטי ועמוד שדרה''-ערוץ 7
רון חולדאי ומרב מיכאלי
צילום: דוברות

ראש העיר תל אביב יפו, רון חולדאי, יצביע בבחירות הקרובות למפלגת העבודה בראשות מרב מיכאלי.

חולדאי הסביר: "מרב הוכיחה שעדיין יש פוליטיקאיות עם אומץ פוליטי ועמוד שדרה ערכי איתן. כמי שהיה איש מפלגת העבודה רוב ימי חייו אני שמח לראות את ההתחדשות, ההתעוררות ובעיקר את התקווה. מרב - שיהיה לך בהצלחה".

חולדאי ניסה להקים מפלגה שתתמודד בבחירות הקרובות, אולם היא דשדשה בסקרים ולא הצליחה לחבור למפלגות אחרות בגוש השמאל. לפני מועד הגשת הרשימות הודיע חולדאי כי מפלגת הישראלים בראשותו לא תתמודד לכנסת.

"בנסיבות הפוליטיות שנוצרו, אני יודע שהמעשה האחראי ביותר הוא לקחת צעד אחורה, לפרוש ולתת לאחרים להוביל את המאמץ של כולנו לשיקום המדינה", אמר חולדאי.

הוא הסביר מדוע החליט להתמודד לכנסת, ''לא יכולתי לעמוד מן הצד כשבראש ממשלת ישראל עומד נאשם בפלילים. לא יכולתי לעמוד מן הצד כשבתוך פחות משנתיים אותו נאשם גרר אותנו לארבע מערכות בחירות יקרות ומיותרות שכל מטרתן היא לברוח מאימת הדין.

''לא יכולתי לעמוד מן הצד מול חיסול הממלכתיות, שלטון החוק וכל מה ששומר על הרקמה העדינה של החברה הישראלית. לא יכולתי לעמוד מן הצד מול ההפקרות הניהולית וקריסת המערכות במדינה. ההחלטות מתקבלות מהיום להיום וללא כל תוכנית מקצועית, וכבר שנתיים אין למדינה תקציב. הכל הוקרב לצרכים פוליטיים''.

לדברי חולדאי, ''יש מי שזועק. יש מי שמרים דגל ויצא להפגין. ואני החלטתי לפעול לשינוי המציאות ולהתגייס להחלפת השלטון! לא חיפשתי שררה. אני ממלא תפקיד מרתק, חשוב ומשפיע. חמש פעמים ברציפות בחרו בי תושבי תל אביב-יפו לעמוד בראשות העיר הנפלאה הזו''.

חולדאי הודיע כי לא יתמודד לכנסת ה-24 והוסיף: ''אינני בא בטענות לאיש ואני לוקח את מלוא האחריות. אמשיך לסייע ככל יכולתי להחליף את השלטון הרע הזה. מגיע לאזרחי המדינה שלטון טוב יותר. מגיע לילדים ולנכדים שלנו עתיד טוב יותר''.