שלב ההוכחות במשפט נתניהו - אחרי הבחירות

בית המשפט קבע כי הדיונים יחלו ב-5 באפריל והדיונים ייערכו במשך שלושה ימים בשבוע: שני, שלישי ורביעי.

ערוץ 7 , י' באדר תשפ"א

שלב ההוכחות במשפט נתניהו - אחרי הבחירות-ערוץ 7
נתניהו בבית המשפט
צילום: Amit Shabi.POOL, Flash 90

בית המשפט קבע כי שלב ההוכחות במשפט נתניהו יחל רק לאחר הבחירות. הדיונים ייפתחו ב-5 באפריל וייערכו שלוש פעמים בשבוע - בימים שני שלישי ורביעי.

הרכב השופטים במשפטו של ראש הממשלה דחה עם זאת את בקשת פרקליטיו של נתניהו לבטל את האישומים נגדו.

נזכיר כי בדיון האחרון בבית המשפט טען עו"ד בועז בן צור, סנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי הפרקליטות לא קיבלה את אישור היועמ"ש לפתיחה בחקירה נגד ראש הממשלה באופן הנדרש בחוק.

בן צור הזכיר כי מדובר בדרישה המופיעה בחוק יסוד. "היתה זילות מצד המאשימה (הפרקליטות) לגבי מה שנעשה כאן. איך המאשימה מנסה לגמד את החוק הזה, את החובות המוטלות על פי חוק? הם מנסים לגרוע את גודל ההפרה ולכן מפחיתים ממשמעות החוק".

"חוק יסוד הממשלה קובע הוראה פשוטה - לא תפתח חקירה פלילית נגד ראש הממשלה אלא בהחלטת היועמ"ש לממשלה. חובה שמוטלת על היועץ המשפטי לאשר פתיחה בחקירה פלילית נגד רה"מ. זכות חוקתית מנגד, הן של רה"מ והן של הציבור, שלא תיפתח חקירה פלילית נגד רה"מ ללא שניתן אישור של היועמ"ש", הוסיף עורך הדין.

לדבריו, "בתיק אלף אין אישור של היועץ לחקור. יש אישור לחקור עניין אחר לגמרי. זה עניין קטגורי. בתיק 4000 יש רסיס שלא מתייחס לחקירה של תיק 4000. יש רסיס שאי אפשר לתלות עליו את החקירה שנעשתה באופן עצמאי על ידי רשות ניירות ערך, שחקרה את התיק במשך חודשים בלי אישור של היועמ"ש".