הממשלה תדון בהטלת עוצר לילי בפורים

משרד הבריאות דורש להחזיר בין ליל שישי לבוקר יום ראשון את מגבלת התנועה, לסגור את המסחר במהלך העוצר ולצמצם תחבורה ציבורית.

ערוץ 7 , י"א באדר תשפ"א

הממשלה תדון בהטלת עוצר לילי בפורים-ערוץ 7
עוצר לילי בקורונה
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שרי הממשלה צפויים לדון הערב (שלישי) בדרישת משרד הבריאות להטיל עוצר לילי גורף בימים חמישי עד ראשון, שבהם מתוכננים אירועי פורים.

במשרד דורשים גם הגבלת מרחק של עד ‭1,000‬ מטרים ממקום המגורים, סגירה מוחלטת של המסחר במהלך שעות העוצר וצמצום תחבורה ציבורית.

במפלגת כחול לבן מתנגדים למהלך וגורסים שיש להתמקד בסגר או בעוצר ביישובים אדומים בוהקים בלבד.

שרי כחול לבן הציבו תנאי לכינוס הדיון על ההגבלות בפורים: קיום דיון על המשך פתיחת מערכת החינוך עבור כיתות ז'-י' ועל החזרת ימי לימודים בתקופת חופשת פסח ובחופש הגדול.

ממונה הקורונה, פרופ' נחמן אש, אמר הבוקר בראיון ל-103FM כי "צריך להחליט - מסיבות פורים או חינוך. עליה בתחלואה, תחזיר אותנו אחורה".

השר יולי אדלשטיין אמר אמש בראיון לגלי צה"ל כי "עוצר לילי יכול להועיל בנסיבות הנוכחיות, אנחנו בדיונים נרחבים גם עם משרדים נוספים. אין פתרון אידיאלי. אין מנוס מהגבלות בפורים".

לדבריו, קיים חשש גדול מהתקהלויות ומסיבות שייערכו בניגוד להגבלות. "אנחנו מנסים להימנע מזה. כרגע הידיעות שאנחנו מקבלים לא מעודדות, ולכן בישיבת הממשלה נשקול מה עושים במצב של עוצר. אנו רוצים לתת לאנשים לחוש את החג, לאכול עם המשפחה ולשמוע מגילה, אבל כן להימנע ממסיבות, מטישים וממשתה עם כולם".

ראש הממשלה הוסיף, "צריכים לעשות הכל כדי לעבור את החג עם מינימום תחלואה ומינימום אבידות בנפש. אנחנו שומעים על התארגנויות של מסיבות ואירועים רבי משתתפים בניגוד להנחיות בימי החג - עלינו למנוע זאת".

גם במשטרה נערכים לאכיפה מוגברת במהלך פורים - גם באגף התנועה וגם בקרב השוטרים האוכפים את תקנות הקורונה - ובמשטרה אוספים בימים האחרונים מידע מודיעיני בנוגע למסיבות המתוכננות בפורים.