רוני גמזו
רוני גמזו צילום: David Cohen/FLASH90

פרופ' רוני גמזו, מי ששימש כממונה הקורונה הראשון ומכהן כמנכ"ל בית החולים איכילוב התייחס אמש בועידת 'ידיעות אחרונות' להתמודדות הישראלית עם משבר הקורונה.

"צריך לומר את האמת: היינו יכולים להצליח יותר. במצבים קשים אנחנו נבחנים באיחוד של הקהילות. פערים חברתיים בסופו של דבר יוצרים גם פערים באכיפה. אני אומר, שימו את זה על השולחן כרגע, אל תחששו כמדינה, כממשלה, שם יש לנו בעיה", אמר גמזו.

עם זאת, הוא הביע אופטימיות ואמר, "להערכתי במאי, יוני, יולי אנחנו אחרי האירוע האפידמי של הקורונה. הקורונה תמשיך להיות מחלה, באיכילוב תהיה מחלקה לקורונה, אבל דינמיקה אפידמית להערכתי כבר לא תהיה".

ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש היה אופטימי פחות והתייחס לפתיחה הזהירה של המשק. "זה לא פשוט, אני עוקב בחרדה אחרי המספרים, אבל בסופו של דבר זו הייתה החלטה נכונה. שואלים אותי תמיד אם זה הסגר האחרון – אני לא יכול להבטיח שזה האחרון, אבל המטרה היא לראות איך אנו מנהלים את זה בצורה כזאת שלא תהיה התפרצות נוספת".

משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר חלק על אש. "אני חושב שזו פתיחה לא נכונה. אני כן בעד להחזיר את הלימודים באיזשהו דפוס בטוח, אבל אני אומר את זה בצער ואני יודע שזה לא פופולרי: אירועי תרבות המוניים, אירועי ספורט המוניים, תפילות המוניות – צריכים לחכות עד שנהיה ברמת שליטה הרבה יותר גבוהה על המחלה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו