פנייה לראש הממשלה: "לאשר את הסדרת ההתיישבות"

פורום ההתיישבות הצעירה בפניה אישית לראש הממשלה נתניהו ולראשי המפלגות: אשרו את החלטת הממשלה להסדרת היישובים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א באדר תשפ"א

פנייה לראש הממשלה: "לאשר את הסדרת ההתיישבות"-ערוץ 7
מחאת ההתיישבות הצעירה
צילום: באדיבות ההתיישבות הצעירה

פורום ההתיישבות הצעירה הפועל להסדרת היישובים הצעירים ביהודה ושומרון שלח מכתב לראש הממשלה נתניהו ולראשי המפלגות ש"ס, ימינה, תקווה חדשה, הציונות הדתית, יהדות התורה וישראל ביתנו, בו הוא דורש לאשר את החלטת הממשלה להסדרת ההתיישבות הצעירה.

במכתב כותב הפורום כי "בחודשים האחרונים הובלנו, בעזרתכם, מהלך נחוש להסדרת ההתיישבות הצעירה והפסקת המצב ‏האבסורדי בו מעל 20,000 תושבים לא מקבלים תשתיות חיים וביטחון אלמנטריות".

"ממשלות ישראל ששלחו אותנו לשטח כשלו בזו אחר זו בהשלמת הליך הקמת הישובים. בממשלה הנוכחית, בעזרתכם וכאמור לאחר מאבק נחוש ומוצדק מאין כמותו, גובשה החלטת ממשלה שאמורה הייתה לעלות לאישור ולהביא לידי גמר את הסאגה המתמשכת של יישובינו", ממשיכים בפורום.

במכתב עולה הדרישה ליישם את החלטת הממשלה להסדרת היישובים. "כזכור, בשל נסיבות פוליטיות ומשפטיות זמניות, החלטת הממשלה נעצרה על שולחן הממשלה ולא עלתה לאישור, למרות תמיכה נרחבת בכנסת ובממשלה. "ערב בחירות חדשות, ועל סיפה של הקמת ממשלה חדשה ונטולת החסמים הנוכחיים, אנו מבקשים מכם להודיע כבר כעת, כי תדרשו להכניס לקווי יסוד של כל ממשלה שתוקם את הסדרת ההתיישבות הצעירה, וכי תפעלו לאישור החלטת הממשלה המוכנה מיד עם כינון הממשלה החדשה. בידיכם הדבר. רק המשך פעילות נחושה כעת, תאפשר להביא לידי גמר את המלאכה שתיתן סוף סוף תנאים בסיסי ים לתושבים".

"אנו סמוכים ובטוחים כי תמשיכו את תמיכתכם בהתיישבות, ומצפים למענה חיובי , חד משמעי ‏ופומבי לבקשתנו", מסכם הפורום את מכתבו.