אורית סטרוק: נקים ממשלה שבה שר החוץ יאמר "לא לשתי מדינות"

אורית סטרוק, מועמדת "הציונות הדתית" לכנסת ומנהלת שדולת ארץ ישראל, מגיבה לתמיכה של מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן בהקמת מדינה פלסטינית.

אורית סטרוק , י"א באדר תשפ"א

אורית סטרוק: נקים ממשלה שבה שר החוץ יאמר "לא לשתי מדינות"-ערוץ 7
אורית סטרוק
צילום: ערוץ 7

"פתרון 2 המדינות" אינו פתרון אלא אסון. ברוך ה' זו היום עמדת רוב הציבור בישראל, ואין ספק שהדבר יבוא לידי ביטוי חד משמעי בבחירות הקרובות.

העם בישראל מזמן אינו "חצוי" בנושא זה, אלא רוב מובהק שלו מתנגד להקמת מדינה פלסטינית בלב ארצנו, הן בהיבט של צדק היסטורי, הן בהיבט של סכנה קיומית לישראל.

למרבה הצער הרווחנו את דעת הקהל הזו בהרבה דם ודמעות, רק אחרי שניסינו שוב ושוב לסגת ולוותר, וחטפנו טילים ופיגועים. אבל היום זו דעת רוב העם, וזה העיקר.

כששר החוץ של ישראל שומע את שר האמריקאי החדש, אנטוני בלינקן, מודיע על תמיכתו ברעיון המסוכן והמעוות המכונה "2 מדינות", הוא צריך לכל הפחות להבהיר לו את הנתון הזה, ולציין שישראל כמדינה עצמאית ודמוקרטית לא תקדם את הקמתה של מדינה פלסטינית ואדרבא תעשה כל שביכולתה כדי למנוע את הקמתה. גם אם ארה"ב סבורה אחרת.

הוא צריך להסביר לו גם שהקמת מדינה פלסטינית, חלילה, בלב ארץ ישראל, תערער את היציבות באזור ותפגע קשות באינטרסים של ארה"ב במזרח התיכון. ולהציע לו להתנגד להקמתה של איראן נוספת בתווך שבין ישראל לירדן.

אחרי הבחירות נוודא, בעזרת ה', שתקום ממשלת ימין, ששר החוץ שלה יאמר זאת בקול צלול וברור, לידידינו ולאויבינו גם יחד.