שאול התיישב בפעם המי יודע כמה אל מול דוכן הלוטו, אך הפעם בניגוד לאלפי הפעמים הקודמות הפעם תחושות איומות החלו להציף אותו וליבו נשבר לרסיסים הוא הבין שמשהו לא תקין וכי המציאות חייבת להשתנות.

רק דקות קודם לכן, מתוך איבוד חושים מוחלט, ניגש בלית ברירה אל קופת החיסכון של בנו יואב בן ה-5 שלף מספר מטבעות וירד מביתו לסניף הלוטו הקרוב וביקש את כרטיס הגירוד האטרקטיבי.

ברגעים אלו כמו סרט איום ונורא החלו לרוץ במחשבותיו כל סערות ותלאות חייו. איך בחר לבזבז את כל החסכונות של החתונה בשביל חלומות בלתי מציאותיים של זכיות בפיס, כיצד איבד את כל אמצעיו לטובת חיי הימורים ממכרים ועלובים עד למצב בו נאלץ להשתמש במעט הפרוטות המעטות של בנו כדי לספק את יצרו.

עזרו לנו להציל נפשות, לתרומות לחצו כאן

רגע לפני ייאוש מוחלט, כשהבין ראובן שהוא כבר לא שולט במציאות חייו וכי אין דרך חזרה ופתרון הולם לחובות הכבדים אליהם נקלע מתוך התמכרות מוחלטת להימורים, פנה באופן נואש למרכז רטורנו לגמילה וביקש עזרה.

ראובן, החל תהליך מקצועי במסגרת המרכז וצוות מיומן התאים לו טיפול הולם ומתאים והלא יאומן אכן קרה, בתוך תקופה לא ארוכה החל ראובן לראות את האור בקצה המנהרה, תהליך הגמילה הוכיח את עצמו וחייו של ראובן, אט אט חזרו אליו במתנה בזכות הצוות המוכשר והמסור של רטורנו.

המקרים האלו מתרחשים כל העת ולמרבה הצער אצל אנשים יקרים שכולנו מכירים וההתמכרויות והפיתויים רק הולכים ומתרבים מיום ליום לא עלינו מי שפוגש את אותם אומללים מידי יום במסירות נפש הוא הרב איתן אקשטיין שמזה שלושה עשורים ייסד את מרכז 'רטורנו' - גוף מקצועי שנותן מענה ראוי והולם.

לכל אותם מכורים חסרי ישע שנשמתם ונפשם כלואים ומשוועים לעזרה הרב אקשטין שקשר את נפשו בנפשם צבר במהלך השנים מוניטין וניסיון עשיר עם הקמת שלל אגפים, סדנאות, מיזמים ייחודיים ותכניות טיפול בהתאמה אישית הכולל לווי רציף עד לקבלת התוצאה הרצויה ולהבטיח עתיד וחיים חדשים, בריאים ושלווים של המטופל ובני משפחתו.

הקורונה – גן עדן להתמכרויות
מאז פרוץ מגפת הקורונה, חלה עליה קיצונית בהיקף תופעת ההתמכרויות אצל מבוגרים ונוער. הבדידות, חוסר התעסוקה, הניכור החברתי, חוסר הוודאות והלחץ הנפשי הרב הובילו לעלייה זוועתית של עשרות אחוזים במספר המכורים בישראל.

לאור המציאות הקשה שנוצרה, הקימו לאחרונה ברטורנו מערך ייחודי המצטרף לשאר הפעילויות במרכז הגמילה: "תוכנית החירום להצלת נפשות בישראל"

התוכנית הינה מערך מקצועי מקיף אשר שם לו ליעד לאתר מקרי התמכרות חדשים בקרב נערים צעירים ולמרבה הצער אף בעלי משפחות שעל רקע המצב הידרדרו לחומרים והרגלים שלילים ומסוכנים.

לאור הנסיבות רבים מהם פונים לקבל עזרה הכרחית, בין היתר מתקבלים פניות רבות מכאלו שמצאו עצמם מכורים ומבלים ימים ולילות אל מול המסך הדיגיטלי המרצד וכתוצאה מכך שגרת חייהם השתבשה והופסקה לחלוטין וזקוקים כעת ליד מכוונת שתביא מזור לבעייתם הקשה.

מה הלאה? הקמת מערך חדש והזדמנות לקחת שותפות.
כיום, עם אלפי בוגרי רטורנו שזכו בזכות רוחו וחזונו של הרב אקשטיין לקבל את חייהם במתנה ולאחר שלושה עשורים רווי פעילות והצלחה ברוכה מקימים ברטורנו מערך חדש להצלת נפשות.

במערך שלושה מוקדי עשייה עיקריים:
1. דירת קליטה, מעבר והכנה מקצועית לטיפול כדי לשמור על המוטיבציה של המטופל לשתף פעולה עם הסיוע.

2. הקו החם לסובלים מהתמכרויות מתוך ההבנה כיחלון ההזדמנויות המאפשר להגיע אל הנקודה הפנימית של המכור, להושיט לו יד ולהצליח לדבר אל ליבו.

3. סיירות שטח שיגיעו לנקודות ציון מועדות ויאתרו מקרים קשים המצריכים התערבות וטיפול מציל חיים של גמילה ושיקום.

בימים אלו מתקיים קמפיין למען הקמת המערך הכל כך חיוני ונצרך. בזכות התרומה שלכם נוכל להקים מערך שלם שלסיירות שטח במוקדי הסיכון הרלוונטיים, בזכותכם נאייש את המוקד החם, להיות זמינים תמיד למצבי מצוקה ולהוות משענת לזקוקים למענה ואוזן קשבת וכמובן בסיוע שלכם נוכל לשכן בדירות הייעודיות את המטופלים ולהושיט יד לאלו שכבר הרימו ידיים.

לחצו כאן הרימו תרומתכם וטלו כעת חלק בשליחות ובמצווה גדולה זו למען המכורים, למען עולם טוב ויפה יותר.

צילום: יחיאל גורפיין
צילום: יחיאל גורפיין
צילום: יחיאל גורפיין
צילום: יחיאל גורפיין
צילום: יחיאל גורפיין