מהומה בבית המשפט: הורים מרמלה התעמתו עם הסייעות הנאשמות בהתעללות

הורי ילדי הגן ברמלה התעמתו עם הסייעות הנאשמות ביותר מ-200 מקרים של התעללות בפעוטות. "אלוקים ייקח אותך על מה שעשית לילדים שלנו"

ערוץ 7 , י"א באדר תשפ"א

מהומה בבית המשפט: הורים מרמלה התעמתו עם הסייעות הנאשמות בהתעללות-ערוץ 7
פעוטון
צילום: ISTOCK

מהומה קולנית פרצה הבוקר (שלישי) בבית המשפט המחוזי בלוד במהלך הדיון של ארבע סייעות מגן ברמלה, שנאשמות ביותר מ-200 מקרים שתועדו שבהם התעללו בפעוטות הגן.

בחדשות 13 דווח כי הורי הילדים התעמתו עם הסייעות וצעקו לעבר אחת מהן: "אלוהים ייקח אותך על מה שעשית לילדים שלנו".

מכתב האישום עולים יותר מ-200 מקרים שתועדו במצלמות האבטחה, ביניהם האבסה, הטחות ברצפה, זריקת מגבונים על הפעוטות, סטירות, משיכות בידיים ועוד. הדיון היה אמור לעסוק במענה לכתב האישום, אולם במהלכו הגיעו להסכמה הפרקליטות וצוותי ההגנה של הסייעות לדחיית הדיון לתאריך ה-6 באפריל.

הדיון התנהל דקות ספורות בלבד, אך מאחר וזוהי הפעם הראשונה שפגשו אותן מאז התפוצצות הפרשה ביולי 2020 התלהטו הרוחות בתוך האולם ומחוצה לו בין ההורים לבין הסייעות ובני משפחותיהן.

בת אל כהן שבתה עברה התעללות לכאורה בגן אמרה לחדשות 13: "הבוקר פגשנו לראשונה את התגלמות הרוע מול העיניים, אחרי שבעה חודשים שאנחנו מתמודדים יום יום עם ההשלכות של מה שהן עשו לילדים שלנו. שבעה חודשים שאנחנו לא ישנים, מטופלים עם הילדים שלנו כשהן יושבות בביתן עם בני המשפחה שלהן".

"אין ספק שכל מה שהחזקנו כל כך הרבה זמן בבטן בא לכדי ביטוי הבוקר בבית המשפט ואנחנו מאוד מקווים שהתיק יחל להתנהל כמו שצריך ולא דחייה אחר דחייה", המשיכה. "אנחנו דורשים מבית המשפט למצות את הדין עם אורלי שרגני שהוכיחה שהיא מעל החוק ובחרה לא להגיע היום להתמודד עם מה שעשתה וביזתה את בית המשפט".