סמוטריץ' נגד רגב: "דורסנות ומינויים פוליטיים"

ח"כ בצלאל סמוריץ' סיפר על משרד התחבורה שבו כיהן כשר ומתח ביקורת על מחליפתו: "זה משרד לא פוליטי וצריך לנהל אותו מקצועית. אין הקשבה, אין דיונים ויש כל כך הרבה מינויים פוליטיים"

רפאל לוי , י"א באדר תשפ"א

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ' התארח בתוכנית "עניין אישי" בערוץ כנסת (התוכנית המלאה תשודר היום בשעה 15:00) לשיחה עם מורן אזולאי וסיפר על כאבו על המתרחש במשרד בו כיהן.

"אני מאוד כואב את מה שקורה במשרד התחבורה זה לא סוד שהתאהבתי במשרד. לא תכננתי להגיע אליו אף פעם, רציתי את תיק המשפטים, לא הייתה קואליציה אז לא היו לי מנופים. קיבלתי את המשרד הזה ומאוד מהר התחברתי, קודם כל לחשיבות שלו, הוא נוגע לחיים ולאיכות החיים של כל אחד מאיתנו. לזמן המשפחה שלנו למצב רוח שלנו - כמה זמן אנחנו תקועים בדרך לעבודה ומבזבזים על הפקק, מתעצבנים ומגיעים אח"כ חסרי סבלנות לילדים שלנו. הוא משמעותי לפיריון במשק, הוא משמעותי לזיהום האוויר, להגנת הסביבה ולבריאות של כולנו הוא המשרד הביצועי עם התקציב הכי גדול שיש במדינת ישראל. זה משרד לא פוליטי וצריך לנהל אותו מקצועית, אמר ח"כ סמוטריץ'.

המראיינת אמרה לסמוטריץ' כי הוא היה מהשרים האהודים במשרד והוא הסביר כי הסיבה לכך היא משום שהוא עבד בצורה מקצועית, "יש במשרד אנשים נפלאים, משרד שהוא ביבשה באוויר ובים, המכונה הענקית הזאת עובדת על אנשים, אנשים טובים אגב לא בזכותי. אני כל הזמן פרגנתתי לישראל כ"ץ שבעשר שנים בנה את המשרד הזה עם מינימום מינויים פוליטיים, עם מקסימום מינויים מקצועיים.

בשלב הזה עבר לספר על שיחתו עם מחליפתו מירי רגב, "אמרתי למירי 'תקשיבי לאנשים. את לא חייבת לקבל. גם אני לא קיבלתי כל דבר'. עשיתי דיוני עומק והקשבתי לכולם. ואני מאוד כואב את ההתנהלות שבה אין דיונים ואין הקשבה ויש דורסנות ויש כל הרבה מינויים פוליטיים ואנשים טובים עוזבים. אני רוצה לחזור למשרד ואני רוצה שיהיה לי לאיפה לחזור, זה משרד כל כך חשוב וכל כך לא פוליטי".

לשאלה האם ויתר על רצונו לשמש כשר המשפטים אמר, "גם משרד המשפטים הוא משרד מאוד מאוד חשוב ואת יודעת מה, זו דילמה גדולה ואני כל הזמן אומר שאני לא רוצה לחלק את העור של הדב, אז אם יהיו לנו שישה מנדטים אז אולי נוכל לבקש שני משרדים טובים".

בהמשך הראיון חשף סמוטריץ', "יריב לוין ואני בסבב א' כשחשבנו אי שם לפני שנתיים שהולכת לקום ממשלה לפני שליברמן בחוסר אחריות בגד אז במחנה הימין וגרר את כולנו לשנתיים של כאוס, יריב ואני ניסחנו ביחד נספח משפטי שכולל את כל הרפורמות, תכננו להחתים את כל המפלגות השותפות בקואליציה"

לדבריו גם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן הסכים לנספח, "גם ליברמן ששמעתי שבעשרת הדיברות שלו יש התנגדות לפסקת ההתגברות, אז לפני שנתיים הוא בעצמו תמך בפסקת ההתגברות בכל לב. טען שהיא חשובה היא משמעותית קריטית כדי שישראל תישאר מדינה דמוקרטית, לשיטתו לשיטתי גם מדינה יהודית. פתאום האיש הפך את עורו ב-180 מעלות"

סמוטריץ' הוסיף, "הנספח מוכן, יש לנו קונצנזוס מקצה לקצה אצל כל מפלגות המחנה הלאומי, גם בליכוד, בוחריו וחבריו. גם במפלגות החרדיות, גם בימינה וגם אצלנו יש הסכמה מאוד רחבה על הרפורמות האלה ולכן אני לא רואה שום בעיה לקדם אותם".