אייכלר לחרדים: ללמוד מהאמריקאים

ח"כ ישראל אייכלר שיבח את הגינויים החריפים לבדיחה ששחרר הקומיקאי מייקל צ'ה. "החרדים בישראל צריכים ללמוד איך נלחמים בהסתה"

מיכל לוי , י"א באדר תשפ"א

אייכלר לחרדים: ללמוד מהאמריקאים -ערוץ 7
ח"כ ישראל אייכלר
צילום: חזקי ברוך

הועד היהודי-אמריקאי העוקב אחר פרסומי התקשורת המקומית גינה אתמול בחריפות את הקומיקאי מייקל צ'ה שבתוכנית "סטארדיי נייט לייב" התייחס לדיווחים כי ישראל הצליחה לחסן כבר מחצית מהאוכלוסיה שלה נגד קורונה.

"ישראל מדווחת כי חיסנה כבר מחצית מהאוכלוסיה שלה. אני מנחש כי מדובר בחצי היהודי".

בהודעת הוועד היהודי נמסר כי "הטענה שקרית לחלוטין: כל ישראלי, ללא קשר לדת או מוצא אתני, זכאי לחיסון נגד קורונה, ויותר משני שליש מאזרחי ישראל הערבים מעל גיל 60 כבר התחסנו.

"הבדיחה" אינה רק לא נכונה - היא מסוכנת. זאת עלילה מודרנית כמו של משטר אנטישמי קלאסי שהיווה השראה לרצח המוני של אינספור יהודים לאורך מאות שנים. בימי הביניים נשרפו אלפי יהודים על המוקד לאחר שהאשימו אותם במחלות, וטענו כי היהודים מגנים על עצמם בלבד. במאה העשרים האשימו הנאצים את היהודים בהפצת מחלות והשתמשו בשקר הזה כדי להצדיק כליאת יהודים בגטאות וביצוע רצח המוני של יהדות אירופה".

אייכלר שיבח את סגנון התגובה האגרסיבי ועודד את 'השיימינג שבוצע לשדרן וכן את הדרישה להתנצלות הערוץ.

"כך צריכים החרדים בישראל להילחם בתקיפות נגד ההסתה האנטישמית בארץ. רק כך נמנע את הסכנה שבהתרת דמם של החרדים", אמר.

"זה כבר מאה שנים שיהודי אמריקה לא מאפשרים שום ביטוי נגד היהודים, בלי להגיב בנחרצות. הם פועלים בכל הרמות, מחקיקה ועד החרמת מפרסמים וכלי תקשורת שיוצרים סטריאוטיפים על יהודים. על המגזר החרדי בארץ ישראל ללמוד מיהודי אמריקה ולהגיב כך להסתה המשתוללת נגדנו בארץ אבותינו".

לדבריו, אסור לאפשר אפילו את הבדיחה הקלה הראשונה. "אחרת נגיע לרמת שנאה ואיבה מסוכנת, אותה חשים היהודים החרדים בכל פינת רחוב. רק כאשר מגיבים בחריפות נגד תקשורתנים ומוקיעים כל פוליטיקאי שמקדש את הזכות להסית, יש אפשרות לגדוע את המסע המטורף הזה באיבו.

"כאשר החרדים שותקים ככבשים, התוצאה היא סגנון אנטישמי של מפלגות ואנשי התקשורת, שמסיתים את ההמון נגד החרדים ומעוררים זעם תוקפני, שכל בני המגזר החרדי חשים אותה על בשרם. באמריקה לא שותקים למי שמציג את החרדים כאילו הם מפיצי המחלה".

"עלינו לשנס מותניים ולא להתרפות במלחמה הזאת נגד אויבינו מבפנים. זאת מלחמת הקיום שלנו בארץ הזאת. הטענות כאילו בזה מחזקים את המסיתים, אינן מקובלות בדיוק כפי שהן לא מתקבלות על ידי יהודי ארצות הברית".