מאחורי הקלעים: הרקע להוראתו המפורשת של גדול הדור

לפני פורים הנחה רבי חיים קנייבסקי: "הריני ממנה את ועד הרבנים לקיים מצוות מתנות לאביונים באופן מהודר בפורים וכן ראוי כל אחד לנהוג"

בשיתוף ועד הרבנים , י"ב באדר תשפ"א

מאחורי הקלעים: הרקע להוראתו המפורשת של גדול הדור -ערוץ 7
הרב קנייבסקי
צילום: ועד הרבנים

ימים ספורים לפני פורים מורה הרב חיים קנייבסקי: "הריני ממנה את ועד הרבנים לענייני צדקה בארץ הקודש לשלוחי דידן לקיים מצוות מתנות לאביונים באופן מהודר ביום הפורים וכן ראוי לכל אחד לנהוג"

במהלך השנה, אנחנו עולים בתדירות גבוהה למעונו של הרב קנייבסקי עם אלפי פניות של נזקקים.

תרומה הקליקו כאן>>>

בין הטפסים שמובאים לפניו יש חולים, אלמנות ויתומים, משפחות סוציאליות וגם אנשים רגילים שמצאו את עצמם חסרי כל. הרב מייעץ להם ללא הרף, מדריך ותומך בכל צעד.

במשך שנים נהגו גדולי ישראל להעביר מתנות לאביונים לקופת ועד הרבנים ביניהם הרב וואזנר , הרב שטיינמן , האדמו"ר מבעלזא , הרב אלבז ועוד.

באחד הפעמים אף התבטא הרב שטיינמן: אחרי 120, כשאעמוד לפני בית דין של מעלה, ישאלו אותי מה עשיתי למען העניים, האלמנות והיתומים. אשיב שהייתי שותף ל'ועד הרבנים'.

השנה בעקבות הקורונה והיתומים הרבים שנוספו, הצטברו במשרדי ועד הרבנים אלפי פניות של משפחות נזקקות וכך כותבת אמא לילדים חולי לב:

"בזמן שאתם מתארגנים עם תחפושת אני ובעלי עושים תורנות בבית חולים. מוישי שלנו בן ה-10 ממתין לניתוח לב פתוח שעתיד להיות אחרי פורים. שאר הילדים מגדלים את עצמם לבד, מתגלגלים בין שכנים וקרובי משפחה…

כשאני חוזרת הביתה מאוחר בלילה אני מסתכלת על הפיג'מות הבלויות שלהם ותוהה: מישהו דאג לקלח אותם, לתת להם משהו לאכול, או שהלכו לישון עצובים על קיבה ריקה?

אני ממש מתחננת: "המחלה של הילדים גובה מאתנו עשרות אלפי שקלים בחודש, הגענו לקצה גבול היכולת, אנא תזכרו אותנו בזמן שאתם מקיימים את מצוות מתנות לאביונים"

"קופת הצדקה של ועד הרבנים היא המקום הראוי והמהודר ביותר לתרומת מתנות לאביונים, עליהם אני סומך את ידי , אותם אני ממנה לשליח וכך ראוי לכל אחד לנהוג" כתב הרב קיינבסקי

לתרומה הקליקו כאן>>>