הרמזור עודכן: אצלכם ילמדו מחר?

משרד הבריאות מפרסם את רשימת הרשויות הנוספות שבהן יוכלו להיפתח מוסדות החינוך. חידוש הלימודים דורש אישור של קבינט הקורונה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"א באדר תשפ"א

הרמזור עודכן: אצלכם ילמדו מחר?-ערוץ 7
לימודים
צילום: istock

יותר מ-1.2 מיליון תלמידים חזרו השבוע לבתי הספר ולגנים. תלמידי כיתות ה', ו', י"א וי"ב בערים ירוקות, צהובות וכתומות יכולים לחזור למוסדות החינוך.

משרד הבריאות פרסם היום (שלישי) את הרמזור המעודכן שיובא לאישור הקבינט, לצורך פתיחת מוסדות החינוך ברשויות השונות החל ממחר. ההמלצה טעונה אישור של קבינט הקורונה.

תכולת הפתיחה זהה לזו של ראשית השבוע: גנים ועד כיתות ו' + כיתות יא'-יב' – בישובים ירוקים וצהובים וכן בישובים כתומים "בהירים".

גם ביישובים הללו יתקיימו לימודים
צילום: משרד הבריאות

מוקדם יותר היום (שלישי) התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לחשש מפני התמעטות חיסוני ''פייזר'' בישראל, וסיפר כי אספקת החיסונים תימשך.

"יש לי בשורה חשובה, שוחחתי אתמול בערב עם ידידי, מנכ"ל פייזר אלברט בורלה, וסיכמנו שיהיה רצף אספקה של חיסוני פייזר ללא שום מחסור של פייזר. ללא שום מחסור, ללא שום קיטוע, ללא שום הפסקה. לכו להתחסן. גם ממודרנה אנחנו מקבלים עוד ועוד ועוד חיסונים. לכו להתחסן", ביקש נתניהו.

בטקס זיכרון בתל-חי התייחס ראש הממשלה למשא ומתן שעתיד להתרחש בין ארצות הברית לאיראן, במטרה לחדש את הסכם הגרעין. "ערב חג הפורים אני אומר למבקשי נפשנו, איראן וגרורותיה במזרח התיכון: לפני 2,500 שנה ניסה צורר פרסי אחר להשמיד את העם היהודי וכשם שהוא נכשל אז - תיכשלו אתם היום. לא נאפשר למשטר הקיצוני והתוקפני שלכם להשיג נשק גרעיני. לא עשינו את מסע הדורות של אלפי שנים חזרה לארץ ישראל, כדי לאפשר למשטר ההזוי של האייתוללות לסיים את סיפור התקומה של העם היהודי".

ראש הממשלה העביר מסר לאיראן, "איננו תולים את יהבנו בשום הסכם עם משטר קיצוני כמו שלכם. כבר ראינו את טיבם של הסכמים עם משטרים קיצוניים כמו שלכם, במאה החולפת וגם במאה הזאת, עם ממשלת צפון קוריאה. עם הסכם ובלי הסכם - אנחנו נעשה הכל כדי שלא תתחמשו בנשק גרעיני".

על פי נתוני משרד הבריאות, 4,456,000 איש כבר התחסנו, מתוכם 3,076,000 קיבלו גם את החיסון השני. למעלה מ-70 אחוז מאזרחי ישראל מעל גיל 16 מחוסנים נגד קורונה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר כי ''הבשורה הפחות טובה היא חגיגות הדבקה המוניות שמתכננים לנו. לכן נפעל לעשות עוצר לילה והפחתה משמעותית של התחבורה הציבורית בימי הפורים. ההנחיות נכתבו בדם - שמרו עליהן'', ביקש.

אתמול אובחנו בישראל 4,677 חולי קורונה חדשים. ישנם 797 חולים שמצבם מוגדר קשה, מהם 248 מונשמים. מניין נפטרי הקורונה בישראל עומד על 5,604.