ברקת: עמדתי עיקש מול היועץ המשפטי

ח"כ ניר ברקת סיפר במהלך סיור בכפר השילוח וכפר התימנים על המאבק אליו יצא לטובת איכלוס בתים שנרכשו בשכונות אלו על ידי יהודים והדגיש: "צריך לחזק את המורשת והתיישבות בכפר השילוח"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א באדר תשפ"א

ח"כ ניר ברקת (ליכוד) סייר היום בכפר השילוח ובכפר התימנים וביקר בקבר רבי עובדיה מברטנורא, בבית עובדיה, בבית פרומקין, בבית הכנסת העתיק אוהל שלמה בכפר השילוח וכן ב'בית יהונתן'.

בסיור עם ברקת השתתפו גם גדי בשארי יו"ר המועצה הציבורית כפר השילוח, ד"ר יגאל בן שלום יו"ר המועצה לפיתוח מורשת תימן ומתי דן יו"ר עמותת עטרת כהנים.

ברקת סיפר כי הרצון שהניע אותו לשמש כאיש ציבור היה נרוץ ברצון לשחזר את תפארת ירושלים הקדומה, "לשחזר את ירושלים של פעם ולשדרג את מעמדה של ירושלים כעיר הקודש, כמוקד לעלייה לרגל לכל העמים, ללא יוצא מן הכלל, ובוודאי להתגאות בהיותנו יהודים".

בהמשך דבריו סיפר על המאבק אליו יצא לפני שנים למען אכלוס בית יהונתן. ברקת סיפר כי לאחר סיור שערך באזור השתכנע בצורך של פעילות הארגונים עטרת כהנים ואלע"ד, "לכן קל היה להירתם במאבק הגדול מאוד שהיה אז על בית יהונתן. אז דובר על 657 מבנים ברכס המזרחי של סילוואן, רק שבעה עם רישיון כלומר אחוז, והחליט היועץ המשפטי דאז, חביליו, שהוא הולך לאטום את בית יהונתן כי הוא מעל שתי הקומות המותרות לפי התב"ע"

ברקת קרא למשתתפי הסיור להסתכל סביב ולראות כי כל הבניינים באזור היו מעל התקן, "אז למה דווקא בית יהונתן? 'אל תתערב זה שיקולים שלנו כיועצים משפטיים', השיב לי ואני אמרתי לו, 'אני כראש עיריית ירושלים רוצה להבין מדוע ליהודים אסור לגור בסילוואן?' מותר ליהודים בכל מקום בעולם בוודאי ובוודאי בירושלים איפה שאבותינו גרו כאן לפני 200 שנה ולפני כמעט 100 שנה בכפר התימנים".

ברקת המשיך וסיפר, "נדרשתי להילחם מלחמת עולם כנגד יועץ משפטי שערבב בשפיטה שלו את האידאולוגיה שלו. אנחנו יודעים שהיום חבר מועצת העיר מטעם השמאל וידענו גם אז את דעותיו. עמדתי עיקש כולל שלוש נזיפות מהיועץ המשפטי לממשלה, ולא הייתי מוכן לזוז. ואחרי שהתחלף יועץ משפטי בעיריית ירושלים ובמקום חביליו נכנס אמנון מרחב, פתאום הכל הסתדר. כל המערכת המשפטית התיישרה".

"זה היה אחד המאבקים היותר מורכבים. אמרו לי הרבה אנשים, 'המערכת המשפטית, תלחם בה אתה מסתכן בתפקידך'. אמרתי שזה לא מעניין אותי אני בא לשרת את מדינת ישראל ואת עם ישראל, אני הולך עם הצדק הפנימי שלי. ותודה לאל העברנו תב"ע חדשה שעדיין מחכה במחוזי שמותר לעלות פה ארבע קומות שבאה להסדיר את הבניה ליהודים וללא יהודים כאחד", הוסיף.טוען....