נשלל רישיון הרופא של ד"ר אריה אבני שקרא לא להתחסן נגד קורונה

ההחלטה התקבלה על ידי השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, אשר קבע כי בהתבטאויותיו של ד"ר אריה אבני "טמונה סכנה של ממש לשלום הציבור ובריאותו"

ערוץ 7 , י"א באדר תשפ"א

נשלל רישיון הרופא של ד"ר אריה אבני שקרא לא להתחסן נגד קורונה-ערוץ 7
ד"ר אריה אבני
צילום: ערוץ 7

משרד הבריאות מודיע על ביטול רישיונו של ד"ר אריה אבני מלעסוק ברפואה לצמיתות, לאחר שפרסם קריאה לציבור להפר את הוראות משרד הבריאות בנוגע להתמודדות עם נגיף הקורונה.

ההחלטה התקבלה על ידי השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, אשר אליו הואצלו סמכויותיו של שר הבריאות, לאחר שעיין בדו"ח ועדת המשמעת שדנה בעניין הקובלנה שהוגשה נגד ד"ר אריה אבני ולאור מסקנותיה והמלצותיה

אבני הוא בעל אתר אינטרנט, וכן מתחזק עמוד פייסבוק בשם "הרפואה הנכונה – ד"ר אריה אבני", בהם הוא מפרסם מאמרים שונים. בין היתר פרסם אבני קריאה לציבור להפר את הוראות משרד הבריאות באשר לנגיף הקורונה, וכן מאמרי השמצה והכפשה נגד ציבור הרופאים.

בהחלטת השופט בדימוס סטרשנוב לשלול את רשיונו של ד"ר אריה אבני מלעסוק ברפואה לצמיתות נכתב בין היתר, "אין ספק, כי בהתבטאויותיו הקשות והבוטות של הנקבל במאמרים שפרסם באתר האינטרנט, בפייסבוק ולאחרונה גם ביוטיוב, כנגד ההתחסנות מנגיף הקורונה – טמונה סכנה של ממש לשלום הציבור ובריאותו".

"הוסף לכך את השתלחויותיו חסרות הרסן, הבוטות וחסרות הבסיס כלפי ציבור הרופאים וראשי משרד הבריאות - אשר חורגים בהרבה מהסביר ומהמותר במסגרת חופש הביטוי, שהינו ערך חשוב ומוגן בכול חברה דמוקרטית – והרי לך מרשם ברור לאנרכיה מוחלטת שאותה מנסה הנקבל לגרום, תוך שהוא מתהדר בתואר רופא ובכינוי דוקטור", נאמר עוד.

"כלום לא שמע הדוקטור הנכבד על למעלה מ- 5,000 חולי קורונה שנפטרו, מרביתם קשישים, שככל הנראה לא שמעו או לא שעו להמלצתו של הנקבל 'לקחת ויטמינים'? כלום לא שמע הנקבל על תופעות הלוואי הקשות והחמורות מהם סובלים גם חלק ניכר מהמחלימים מקורונה? האם לא קרא הנ"ל את המחקרים לגבי יעילות החיסונים והצלחתם בלמעלה מ- 90%, או שמא אלה נעלמו מעיניו??? האם הוא קרא בכלל מחקרים שנעשו בנושא הקורונה או חומר מדעי כלשהו? ספק רב, בעיניי", הוסיף השופט.