בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: קובי גדעון / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אחר הצהריים (שלישי) במהלך סיור במתחם חיסונים בעכו לכוונה להטיל עוצר לילי במהלך חג הפורים הקרוב.

"אנחנו עדיין בתחרות מול הנגיף, מול המוטציה המשתוללת. לצורך זה אנחנו צריכים לעבור את הימים הקרובים בשעה שאנחנו מחסנים את האוכלוסייה שבסיכון ומשלימים את מבצע החיסונים", אמר נתניהו.

"לכן, אני אכנס את הממשלה הערב ואנחנו נקבל החלטות. ההצעה המובאת היא לעוצר לילי בחג הפורים מ-20:30 בערב עד 05:00 בבוקר, בימים חמישי, שישי ושבת. זה כדי למנוע מה שקרה בפורים הקודם, אנחנו לא רוצים שזה יחזור על עצמו", הוסיף.

מוקדם יותר הסבירה ד"ר אורלי גרינפלד, המנהלת הרפואית של מגן ישראל, בראיון לערוץ 7, כי ללא הגבלות בפורים יש חשש כבד להדבקה משמעותית בקורונה.

"ראינו בפורים הקודם שהיו התקהלויות רבות וכתוצאה מזה גם הדבקה והתפרצות של המגפה. בפורים הזה אנחנו נמצאים במקום אחר משני היבטים: יש הרבה יותר מחוסנים אבל גם מוטציות שונות שמדבקות הרבה יותר וכל התקהלות ומגע בין אנשים יכולים להביא להתפרצות", ציינה גרינפלד.

לדבריה, "אנחנו נמצאים במקום מאוד עדין באיזון שבין מחוסנים לבין מדביקים ותחלואה קשה וצריכים לשמור שהתחלואה לא תעלה. ראינו ירידה מאוד יפה בהדבקה בשבועיים האחרונים כתוצאה מההגבלות, הסגר והמחוסנים, אבל עלינו לשמור שלא תהיה שוב התפרצות. אם יהיו כעת התקהלויות, מסיבות וטישים, גם אם יש הרבה מחוסנים – אותם אנשים שהתחסנו כן יכולים להעביר את הנגיף. לכן אנחנו צריכים לשמור בפורים הזה כדי שנוכל להמשיך לפתוח ולחגוג את פסח בצורה שאנחנו מקווים לה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו