נתניהו: טרומפלדור היה אגדה עוד בחייו

כח חלוץ של הנהגת בית"ר עלה היום ל"אריה השואג" בתל חי ונפגש עם נשיא המדינה ראובן ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו

ערוץ 7 , י"א באדר תשפ"א

נתניהו: טרומפלדור היה אגדה עוד בחייו-ערוץ 7
נתניהו עם יו"ר הנהגת בית"ר העולמית
צילום: תנועת בית"ר העולמית

101 שנה לאחר הקרב בתל חי בו נפלו יוסף טרומפלדור וחמישה מחבריו צוין היום (שלישי), י"א באדר, "יום תל חי" באופן מצומצם.

תנועת הנוער בית"ר, היא התנועה היחידה שעלתה ביום זה לאריה השואג בתל חי וציינה את הקרב ההיסטורי.

בשנה זו, בה חלים מגבלות הקורונה, נאלצו אלפי חניכי התנועה להישאר בבית אך התנועה החליטה בכל זאת להמשיך את המסורת.

התנועה העלתה כח חלוץ של הנהגת התנועה לתל חי ונפגשה עם נשיא המדינה ראובן ריבלין ששיבח את העבודה החינוכית של התנועה. האירוע המרכזי שודר בסרטון מיוחד לאלפי חניכי התנועה בארץ ובעולם דרך הזום, ובמסגרתו נערכו גם חידון היסטורי, הפקה מיוחדת וחלוקת גביעי הצטיינות.

מוקדם יותר השתתף ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס הממלכתי שהתקיים במקום ואמר: "כאן למרגלות האריה השואג, אנו חולקים כבוד למי שזכה להיקרא 'האריה הגלילי' יוסף טרומפלדור ולשבעת חבריו שומרי גבול הצפון. טרומפלדור לא היה צריך למות כדי להיות אגדה. הוא היה אגדה עוד בחייו. האישיות המופלאה שלו ייצגה את בשורת הציונות. אהבת ארץ ישראל, זקיפות קומה, גבורה והקרבה, עבודת אדמה ומעל הכל כבוד לאומי. זה היה סוג של יהודי חדש וגם ישן מהיהודים שילכו כאן על אדמת אבותינו. בכל תחנות חייו הקצרים, טרומפלדור הטביע חותם של מנהיגות ואומץ לב".

יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל אמר, "כיום, 101 שנים לאחר הקרב על תל חי, בתקופה בה מחפשת הציונות רלוונטיות לדור הצעיר – דור המסכים והאינטרנט, אין החלטה סמלית, אמיצה וערכית יותר מהקדשת החיים למען המטרה הנעלה – שימור ריבונותנו בחבלי המולדת, תוך אהבת הזולת וקדושת האחדות."

ראש ההנהגה העולמית של בית"ר עו"ד נריה אמר, "תל חי הוא ציון הדרך ההיסטורי למעבר מגלות לגאולה. טרומפלדור וחבריו לימדו אותנו מהי מסירות נפש על ארץ ישראל ומורשת תל חי נצחית היא. כאן בסמוך למרגלות החרמון אברהם אבינו נשבע לארץ ישראל בברית בין הבתרים. בשבילנו, תל חי הסמוך הוא ברית בין הבית"רים - בנאמנות המוחלטת לארץ ישראל".

ראש הנהגת בית"ר ישראל נעמה לוריא ציינה, "שנת הקורונה הביאה איתה הרבה אתגרים. מורשת טרומפלדור לימדה אותנו להתגמש, ולחנך באופן יצירתי ונחוש. התנועה שלנו יוזמת, פועלת ועושה והגמישות שלנו היא מקור עוצמה".