השר דודי אמסלם: לחקור את אי מינוי מנהל רשות החברות

השר דודי אמסלם דורש מהיועמ"ש ד"ר אביחי מנדלבליט לפתוח בהליך חקירה ובדיקה בנוגע להתנהלות סביב מינוי מנהל חדש לרשות החברות

ערוץ 7 , י"א באדר תשפ"א

השר דודי אמסלם: לחקור את אי מינוי מנהל רשות החברות-ערוץ 7
דודי אמסלם     
צילום: Hadas Parush/Flash90     

שר הדיגיטל הלאומי והשר הממונה על רשות החברות הממשלתיות, חה"כ דודי אמסלם שלח הערב (שלישי) מכתב חריף ונוקב ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט.

במכתבו מלין אמסלם על כך שהוטעה והולך שולל בידי היועצים המשפטיים, ודורש לפתוח בהליך חקירה ובדיקה בנוגע להתנהלות סביב מינוי מנהל חדש לרשות החברות.

השר אמסלם פותח וכותב "קיבלתי את מכתבך בנוגע לנדון ואני חייב להודות כי הגם שאין לי ציפיות יתרות לאור התנהלותך, הרי שמכתבך התעלה על עצמו והפתיע אותי ביותר. הביקורת שלך כלפיי והסתייגותך מן הסגנון לכאורה, הינה לא יותר מכסות וניסיון הסחת דעת מן המהות. לא מפליאה אם כן התנהלותך, ומה נותר להלין על כך שאתה גם נוטל לעצמך את החירות והסמכות לחלק ציונים לסגנון מכתבי".

"אי לכך, אחזור ואזכיר לך כי מתוקף תפקידך כיועץ המשפטי לממשלה עליך לייעץ בלבד. במקום זאת, פעם אחר פעם, אתה בוחר לקחת לך חירויות וסמכויות לא לך, תוך פרסום הנחיות הסותרות את לשון ורוח החוק, ובכך הופך את תפקידך הלכה למעשה מיועץ משפטי למחוקק-על", הוסיף

השר אמסלם ממשיך ומגן על עובדי המדינה המסורים, פרט לאלה ש"לצערי יש קומץ בכירים בתפקידי מפתח אשר רואים עצמם כמורמים מהעם ומנבחריו ובכלל לו יכלו הרי שהיו מחליפים את העם, אשר לשיטתם אינו כשיר לקבל החלטות ולבטח לא לבחור את מנהיגיו. מדובר בקומץ אשר נראה שאינו מפנים את משמעות מושגי היסוד של דמוקרטיה, משילות, דרג מקצועי, התנהלות עניינית וכיוצא בזה."

בהמשך מפרט השר את העובדות והשתלשלות העניינים, כיצד הוטעה על ידי אותם יועצים ופקידים, עד ש"נראה אם כן, כי התוכנית הדו-שלבית לסיכול המינוי שהינה תוצר של תכנון, כוונה ועיתוי ממוזל ע"י הפניית המינוי להליך הארוך והמורכב וגדיעתו בידי ועדת החריגים צלח בידכם. צעד אשר בסיכומו של דבר הביא עמו פגיעה ישירה בתפקוד רשות החברות הממשלתיות ובמשק בכללותו".

"לסיום אציין שההתנהלות המתוארת לעיל מטרידה מאוד ומעידה על פשיטת רגל ניהולית וערכית ברמה המערכתית ויש לי חשש יותר מסביר שנעברה עבירה היכולה להגיע עד לכדי הפרת אמונים ואף חמור מכך, מצדם של הגב' זילבר ומר חורין. במצב דברים זה לא נותר לי אלא לבקש ממך להורות לגופים הרלוונטיים לפתוח בהליך חקירה ובדיקה מעמיקה של התנהלות זו", דרש השר בסיום