ח"כ עמית הלוי
ח"כ עמית הלוי צילום: הליכוד

מכון 'על משמר הכנסת' מבית התנועה המסורתית ערך היום (שלישי) פאנל בחירות ב-Zoom בהשתתפות ח"כ עמית הלוי, ח"כ אלעזר שטרן, נעמה לזימי (העבודה), בתיה כהנא דרור (ישראל ביתינו) וסהר פינטו (תקווה חדשה).

ח"כ עמית הלוי טען בפאנל כי "בישראל לא יכולה להיות הפרדת דת ומדינה, מי שחושב שיכול להיות כזה דבר – הוא לא מבין את שורשי היהדות".

לדבריו, "הזהות היהודית מותקפת מבחוץ ומבית – מפלגת העבודה שחזרה לסיפור הזה שהיהודים יחזרו לפולניה, שיהדות היא דת ולא לאום – זה מקעקע את תשתית הקיום שלנו כעם"

ח"כ שטרן טען שהסטטוס קוו כבר לא רלוונטי מזמן, "לפי הסטטוס קוו אין טלוויזיה בשבת, במציאות יש בישראל טלוויזיה וברור לכולנו שצריך".

"מה שמתווה הכותל עושה לנוער בארה"ב, אחים שלנו, אומר להם – אתם יהודים פחות טובים מאיתנו. הם עשו את הויתורים הכי גדולים, והרבנות היא זאת שסיכלה את מתווה הכותל", הוסיף שטרן.

בהמשך תקף ח"כ עמית הלוי את טענותיה של ח"כ בתיה כהנא דרור נגד המונופול של בתי הדין הרבניים. "יש כאן בלבול. בדמוקרטיה קובע העם שקובע את החוק, חוק בתי הדין הרבניים. אני מקווה שהתרבות שישראל ביתנו מביאה לפוליטיקה תצטמצם ותיעלם".

בתיה כהנא דרור תקפה את הלוי, "עמית הלוי לא מבין מה זה ציונות, וכשהוא מדבר על יהדות זו יהדות אורתודוקסית בלבד. הוא מסכים לקונסרבטיביים לשבת?"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו