פאוצ'י: ישראל עושה עבודה טובה בחיסונים

ד"ר אנתוני פאוצ׳י, היועץ הרפואי הבכיר לנשיא ארצות הברית למאבק בקורונה, לא מתלהב מהירידה במספר הנדבקים בנגיף בארה"ב

ערוץ 7 , י"א באדר תשפ"א

פאוצ'י: ישראל עושה עבודה טובה בחיסונים-ערוץ 7
Anthony Fauci
Reuters

ד״ר אנתוני פאוצ׳י, היועץ הרפואי הבכיר לנשיא ארצות הברית למאבק בקורונה, התייחס בראיון ל- i24NEWS לנתונים המראים ירידה כללית בחולים ברחבי העולם.

פאוצ'י אמר כי טרם ניתן לראות את השפעת החיסונים בארצות הברית, לעומת ישראל שעושה עבודה טובה במיוחד בנוגע לאחוז המתחסנים.

"אני לא חושב שאנחנו צריכים להכריז שאנחנו מתקרבים לסוף, אנחנו בהחלט רואים ברוב המדינות, ודאי בארצות הברית וגם בישראל, ככל הנראה במידה רבה יותר מבכל מקום אחר, ירידה חדה למדי במקרים המאובחנים היומיים של קורונה", ציין.

ד״ר פאוצ׳י הסביר כי רמת התחלואה בארצות הברית הייתה גבוהה בצורה חריגה: ״היו לנו 300,000 ולפעמים אפילו עד 400,000 מקרים ליום. כעת ירדנו לממוצע שבועי של בערך 65,000 שזה נהדר בהשוואה למקום בו היינו, אבל עדיין נורא כשאתה חושב במונחים של מה זה אומר, 65,000 נדבקים חדשים. אני חושב שזה בגלל מספר סיבות, היה לנו גל גדול כשנכנסנו לעונה הקרה, כמו גם לעונת החגים של חג ההודיה, חג המולד וערב השנה החדשה. והגענו לנקודת השיא והתחלנו לחזור בחזרה (למספרים נמוכים יותר), אני חושב שזה מהלך אירועים טבעי, כך שלחזור לאחר נקודת שיא כה גבוהה כאשר הדלק שהזין את נקודת השיא כבר לא שם: נגמרה עונת החגים, אנשים לא מתקהלים, כך שהמספרים יורדים".

"בנוסף, אנשים נשמעים להמלצות משרד הבריאות, עוטים מסכות ושומרים על ריחוק חברתי. אני לא חושב שלחיסון עצמו הייתה השפעה משמעותית מפני שלא היה לנו אחוז גדול מספיק של אנשים שחוסנו בינתיים. אנחנו משתפרים מידי יום. לעומת זאת, ישראל, בנוגע לאחוז המתחסנים ביחס לאוכלוסייה, עושה עבודה טובה במיוחד", הסביר.