יו"ר צומת: "נטפל באזרחים שאיש לא שם לב אליהם"

משה גרין, יו"ר מפלגת צומת, מנהיג את מפלגתו להתמודדות לכנסת ה-24 עם פתרונות מקוריים להסדרת המאחזים ולדיור בר השגה

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"א באדר תשפ"א

יו"ר צומת: "נטפל באזרחים שאיש לא שם לב אליהם"-ערוץ 7
משה גרין
צילום: יח"צ

יו"ר מפלגת צומת משה גרין מסביר בראיון לערוץ 7 מדוע החליטה מפלגתו להתמודד בבחירות לכנסת ה-24.

"בכנסת ה-22 התמודדנו וקיבלנו 15 אלף קולות ולקראת הכנסת ה-23 חתמנו עם הליכוד ואמרנו שנלך איתם עם כל מה שאנחנו רוצים כחקלאים וכמתיישבים. חטפנו מהם סכין בגב ולכן אנחנו מתמודדים היום ומאמינים בכוח שלנו", אומר גרין.

הוא מוסיף, "אנחנו דור מלחמת יום הכיפורים. כשלא היו קצינים אנחנו החיילים הפשוטים לקחנו את הפיקוד. הגענו עד הלום ואחרי 40 שנים מתחילים להבין מה היה בעמק הבכא. אני לוקח היום הנהגה והולכים איתי אזרחים פשוטים טובים שמבינים בפרנסה, ביוקר המחייה, בהתיישבות. מתוך זה אנחנו באים ואומרים שיש בעיות שאיש לא שם את לבו אליהם ביום יום ואנחנו נטפל בהם".

לדעת גרין ישראל יכולה להכשיר מאחזים אך לא משכילה לעשות זאת. "יש כ-70 מאחזים בשומרון שלא מכירים בהם. אנחנו טוענים שיש מפות שרצות עוד משנת 1928 שלא מבחינות בין מרכז הארץ והשומרון ורואות בכל האזור כיחידה אחת. אין שום סיבה שהמאחזים לא יתבססו על מפות מנדטוריות כמו חיפה וערים גדולות אחרות".

גרין מציע גם פתרון לבעיית הדיור בישראל. "אנחנו צריכים הנהגה אחרת שתיתן פתרונות גם לזוגות הצעירים. אנחנו משקים, אפשר לייצר בתוך המשקים ובתוך הקיבוצים עוד 132 אלף דירות לשכירות בשנה, שמחירן לא יעלה על 4,000 שקלים בחודש והמדינה תקבל אלף מתוכם. יש תשתיות מוכנות, יש בתי ספר, גני ילדים, בתי נוער. ההשקעה הרצינית ביותר שלנו כעם היא להשקיע בילדים שלנו לדורות הבאים. אנחנו לא רואים את זה קורה היום".

האם לדעתו יש מקום למפלגה שלו במפה הפוליטית הנוכחית? "יש 39 מפלגות והתקשורת משחקת עם מספר מועט שלהם. אני רואה את חברי איתמר בן גביר שהוא הכוכב העולה אחרי שהתחבר לסמוטריץ' ותוהה אם הם בכלל יעברו את אחוז החסימה ואם לבנט לא יקרה מה שקרה לפייגלין. הנהגה באה מתוך נחישות. לא מתוך לדבר דברים רעים על מפלגות אחרות. אם הייתי מזהה מנהיג שאומר שהוא לוקח מנהיגות הייתי הולך איתו ביחד. חשבתי שביבי כזה וטעיתי. לא מעט אנשים הולכים איתנו ולא מעט מהססים ושוקלים. היום 30% מהציבור יודע עלינו ואנחנו מפלגה שמדברת לכל עם ישראל".

"הניסיון שלנו והדרך שלנו להצליח לגעת באנשים שזקוקים ושאין להם, לגעת בסובלים בטרור החקלאי, העבודה שלנו רבה והנחישות שלנו להצליח מעל הכל. לדעתי יש מקום למפלגת צומת בתוך כל הנוף של מדינת ישראל", מסכם גרין.