השמאל מנסה לחקות את אירופה

אם אין רבנות ראשית אין זהות יהודית. אם אין זהות יהודית אין מדינה. אם אין מדינה אין מרצ.

הרב דרור אריה , י"א באדר תשפ"א

השמאל מנסה לחקות את אירופה-ערוץ 7
הרב דרור אריה
צילום: יהודה חנימוב

השמאל בישראל נמצא בסיכון גדול וזה מדאיג. הקמפיין של מרצ לסגירת הרבנות הראשית, מנתק אותה מפתיל החיים היהודי השומר עליה.

השמאל מנסה לחקות את אירופה שברחה מהדת אל החופש ללא גבולות. אירופה היום עייפה וגוססת מפני שאיבדה את תכלית החיים.

קחו לדוגמה את סוגיית המשפחה, המושפעת מהקשר לתנ"ך. אם תשאלו מה המשותף בין יו"ר מר"צ ליו"ר מפלגת העבודה, תגלו שלשניהם אין ילדים. גם באירופה למנהיגים בולטים יותר כמו קורץ האוסטרי, מקרון הצרפתי והקנצלרית הגרמנית אין ילדים.

השוני הוא שבאירופה, המנהיגות מהוה שיקוף למצב הציבורי, אירופה היא מתחת לקו האדום בנושא הילודה. אך כאן בארץ הקודש המצב הוא בעלייה מתמדת ב"ה, אירופה גוססת, ישראל פורחת וחפצת חיים.

האיחוד בין המפלגות הדתיות, הוא בשורה חשובה, מפני שכולן מזדהות האחת עם השנייה בנושא המשפחה והצביון היהודי. יש קורונה, ויש קורונה כלכלית, אך ישנה גם קורונה תרבותית.

המוטציות זורמות מהמערב, והאוכלוסיות שמייצגות מפלגת העבודה ומר"צ נמצאות בסיכון גבוה, מפני שמנהיגיהן פועלות במרץ להסיר את ההגנות הרוחניות, ומחלישות את הנוגדנים היהודיים.

ישנן שתי סוגי צרות: האחת צרה שפוגשת אותנו בחוזקה בהווה, השנייה היא זו שמכוונת לעתיד. בשדה הקרב התרבותי, ישנן ניצנים של תופעות שהפכו לנורמה באירופה ובמערב, ואם לא נקטע אותן באיבן הן ישנו את הצביון והזהות היהודית במרחב הציבורי מן הקצה אל הקצה.

בכנסת הקודמת התרגשו עלינו חוקים שמכוונים למגמה של הפרת הסטטוס קוו, פגיעה במבנה המשפחה, והפיכת מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה. אם בעבר ניסו לעקור אותנו מנחלתנו, היום מנסים ליבש את מקורות המים הרוחניים שלנו.

רוב הציבור במדינת ישראל, קשור ואוהב את המסורת, מיעוט קיצוני הצליח להשתלט על מוקדי הכח, ולהכתיב סדר יום חילוני פרוגרסיבי, שגורם לרגרסיה והרס תשתיות .

זהו סימן לאור גדול שעומד להופיע, ויש מי שעמל להסתיר ולטשטש אותו בכל כח. כיהודים מאמינים ידענו תמיד שעינוי הוא פתח וסימן לכן ירבה וכן יפרוץ, אך לשם כך יש צורך בכמה אמיצים שיפתחו את הסכר.

אם אין רבנות ראשית אין זהות יהודית. אם אין זהות יהודית אין מדינה. אם אין מדינה אין מרצ.

הרב דרור אריה הוא ר"מ בישיבת שדרות