יואב לב עם הוריו
יואב לב עם הוריוצילום: באדיבות המשפחה

יואב לב מחיל ההנדסה יסגור מחר (רביעי) מעגל משפחתי כשיסיים את קורס הקצינים ה-59 של צה"ל וישובץ בתפקידו החדש בחיל ההנדסה.

"זה רגע מרגש. עברנו מסלול ארוך ועשינו דרך ארוכה וחשובה. ידעתי שהקורס יהיה מאתגר וקשה, אבל זה חלק ממה שאתה מצפה לו. כל אתגר וכל קושי נותנים לך תחושת סיפוק ויכולת להתמודד עם הדברים הבאים", אומר לב בראיון לערוץ 7.

הוריו, מירב וירון, שניהם קצינים לשעבר בחיל ההנדסה מתרגשים יחד איתו. האם מירב מספרת, "חיל ההנדסה זה בית מבחינתנו. אני התגייסתי בספטמבר 1988, עשיתי קורס מדריכות חבלה ואחר כך קורס קצינות. זה חיל מאוד מעניין ומלא באקשן ופירוטכניקה. גם אחותי הגדולה ובעלה היו בחיל ההנדסה וגם בנם ואני מאוד שמחתי שיואב בחר ללכת בדרך הזו ולהמשיך את המסורת המשפחתית".

ירון, אביו של יואב, לא מסתיר את הגאווה העצומה בבנו. "היו בדרך הרבה התלבטויות ולא דחפנו את יואב לכיוון מסויים אלא שילך לאן שלבו חפץ. אמרנו לו רק שהליכה לקורס קצינים היא החלטה משנת חיים. זה נותן לו הרבה מאוד דברים לחיים בהדרכה, בניהול שישמשו אותו בכל מה שיעשה בעתיד. אנחנו חושבים שהתהליך הזה בנה לו עוד נדבכים לאישיות. בנוסף אנחנו חווים דרך הסיפורים של יואב את החוויות שאנחנו חווינו לפני 30 שנים בפעם השנייה".

מירב מוסיפה, "אני חוויתי את כל הקורס כמהלך של העצמה שבונה את האישיות והעצמאות וזה תהליך מאוד מרגש לחוות אותו כהורה. ראיתי את הבסיס של יואב והרגשתי שדואגים וחושבים על החיילים שלנו עד לפרטים הקטנים ואין על צה"ל".

מעניין לציין שמעבר למסורת המשפחתית, הוריו של יואב הכירו בחיל ההנדסה. "אני הייתי בקורס בבסיס הדרכה שגם אשתי היתה בו בקורס. ראיתי אותה באחת המשמרות. ולאחר כמה שנים נפגשנו ונזכרנו באותה משמרת אקראית ומשם התפתח הקשר שלנו", מספר ירון.

יואב מסיים את השיחה במבט קדימה על האתגר הבא. "שובצתי להיות מ"מ טירונים בהכשרות של טירונים בהנדסה וזו היתה אחת מהאופציות שביקשתי. אני מקווה להנחיל את הערכים והידע שזכיתי בהם גם לאחרים".