בג"ץ ידון בפסילת אבתיסאם מראענה

השופטים ידונו בפסילתה של אבתיסאם מראענה על ידי ועדת הבחירות. חוגים בתוך מפלגת העבודה קוראים למרב מיכאלי שלא להתעקש מול בג"ץ.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב באדר תשפ"א

סערת אבתיסאם מראענה צוברת תאוצה: חוג "הארבעה בנובמבר" במפלגת העבודה שלח שלשום מכתב אל יו"ר העבודה, מרב מיכאלי, ובו בקשה שלא תגן בבג"ץ על מועמדותה של אבתיסאם מראענה, שנפסלה על ידי ועדת הבחירות המרכזית.

הדיון בבג"ץ בעניין פסילת מועמדותה של מראענה יתקיים היום (רביעי).

בעיתון 'ישראל היום' נכתב כי הפוסטים הקיצוניים שהעלתה מראענה בעבר, שבהם כתבה דברים בוטים נגד חיילי צה"ל, הביעה תמיכה בפעיל טרור והתבטאה באופן מקומם כלפי ניצולות שואה, הביאו לביקורת נוקבת כלפיה ולפסילתה על ידי ועדת הבחירות.

פוסט חדש שהופץ ברשת מציג תגובה שלה בנוגע ליצחק רבין, שמעון פרס, יצחק שדה ויגאל אלון: "אלו הם קובץ מכנופיה ציונית שממשיכה לכבוש, להתנחל ולטהר את העם הפלשתיני מאדמתו עד היום הזה. אותה כנופיה יושבת בשלטון וממשיכה לפעול במלוא המרץ והבריונות בשם האידיאולוגיה הלא מוסרית, דתית וגזענית".

חוג "הארבעה בנובמבר" במפלגה הוקם בשנת 1992 בשם חוג ‭ "99"‬ ופעל בהסכמתו של יצחק רבין. מטרתו היא לקדם את דעותיו ורעיונותיו של רבין. לאחר הרצח ב-‭,'95‬ שונה השם ל"הארבעה בנובמבר", יום הירצחו של רבין ז"ל.

במכתב, שמיועד למיכאלי נכתב כי "מזכירות חוג 'הארבעה בנובמבר' קוראת לך ומבקשת לא להגן על מועמדותה של הגברת אבתסאם מראענה בבג"ץ. החוג לא יכול לתמוך במועמדות של אישה, שפגעה פעם אחרי פעם בערכים ובדרכו של יצחק רבין ז"ל.

"אנו מאמינים שמועמדותה של הגברת אבתסאם מראענה תפגע בתדמית המפלגה, הן בקרב חברי המפלגה והן בקרב הציבור הרחב, ואף תפגע בסיכויי הצלחת המפלגה לקראת הבחירות הקרובות".