צפו: משפחת דינר מספרת היציאה ממשבר

אבי זיני, יועץ ומלווה בכלכלת המשפחה התארח באולפן ערוץ 7 יחד עם משפחת דינר מרמת הגולן שסיפרה על הסיוע שקיבלה במשבר הכלכלי ובזכות תהליך הליווי של 'מקימי' רכש הזוג את דירת חלומותיו ברמת הגולן.

תרמו כבר עכשיו מתנות לאביונים בו ביום באמצעות מקימי לשיקום אמיתי כל השנה לחצו כאן

איך הגעתם למקימי?

לאחר ניסיונות חוזרים וכושלים לנהל את מצבנו הכלכלי החלטנו שאנחנו משתפים יחד חבר קרוב במשבר אליו נקלענו. החבר המליץ לנו לפנות לעמותת מקימי לייעוץ ובהמשך לקבלת מלווה משפחות.

ספרו לנו על תהליך הקליטה והמפגש הראשון במקימי

לפני שצלצלנו למוקד של מקימי היינו צריכים להודות בפני עצמנו שאנחנו צריכים עזרה ממשית מגוף חיצוני שיעזור לנו ויתן לנו כלים כלכליים להתמודד. מרגע שהפנמנו והרמנו את השפורפרת כל התהליך התגלגל במהירות, מהציוות של אבי כיועץ הכלכלי שלנו, המפגש ראשון, ועד ניהול טבלאות, ניתוחי הוצאות אל מול הכנסות ועוד

תרמו כבר עכשיו מתנות לאביונים בו ביום באמצעות מקימי לשיקום אמיתי כל השנה לחצו כאן

מה אתם זוכרים מהמפגש הראשון?

"אני זוכרת שלאחר המפגש הראשון יוסף ואני נכנסנו לאוטו ו'התפרקנו', לא הצלחנו להבין איך הגענו למספרים ולהוצאות הגבוהות האלה", מספרת מעיין ומוסיפה "למרות הקשיים וההקרבות, המסע עם אבי היה שונה מכלל המסעות הקודמים שכשלו, התחברנו מאד לאבי והמסע איתו היה מסע מלמד ומעורר השראה".

"לאחר המפגש הראשון הבנו שהגענו ליועץ ולעמותה הנכונה", מסביר יוסף, "הרגשנו שאבי ממש קשוב אלינו ומבין אותנו ואת הבעיות הכלכליות שלנו. לא אשכח שאמרנו לו יחד שהחלום שלנו הוא לרכוש דירה משלנו ברמת הגולן, ממש חיכינו למילות השלילה והקטרוג של אבי אך במקום זה אבי הסתכל לנו בעיניים ואמר: 'תהיה לכם'. ובאמת במהלך התהליך והליווי איתו רכשנו את דירת חלומותינו ברמת הגולן"

איך הקורונה תפסה אתכם במישור הכלכלי?

"הקורונה תפסה אותנו לאחר שנתיים בהם אנחנו מלווים על ידי אבי", אומרת מעיין. "אומנם הקורונה תפסה אותנו כבר חזקים ובעיצומה של המלחמה הכלכלית שלנו אך פתאום מצאנו את עצמנו ללא עבודה כשאנחנו בבית עם שישה ילדים ועם הוצאות שגדלות יותר ויותר". יוסף מוסיף ואומר כי בשלב זה צלצלו השניים לאבי זינר וביקשו לחשב מסלול מחדש בהתאם למשבר ולתקופה החדשה שפוקדת אותם ובזכות הליווי חזרו השניים להתנהלות כלכלית נכונה ולהילחם גם בתקופת הקורונה כשידיהם על העליונה.

מה אתם ממליצים למשפחות שכרגע נלחמות, כיצד 'קופצים למים' ופונים לעזרה?

במבט לאחור אנחנו גאים מאד בתהליך שעברנו ובמקום הכלכלי שאנחנו עומדים בו היום. אנחנו מספרים את סיפורנו מתוך הכרת הטוב לאבי ולמקימי ומתוך שליחות לבוא ולעזור למשפחות הבאות. אנו קוראים לכל מי שחש חוסר שליטה על ההתנהלות הכלכלית שלו, מי שכרגע לא מחזיק את עצמו עם הראש מעל המים ומי שכבר נכנס לחובות ולמשברים כלכליים - לצלצל לעמותת מקימי ולבקש סיוע. העמותה עוזרת לכולם בדיסקרטיות מוחלטת וללא עלות.

תרמו כבר עכשיו מתנות לאביונים בו ביום באמצעות מקימי לשיקום אמיתי כל השנה לחצוכאן

משדר מקימי
משדר מקימיערוץ 7