פעילות ארגון צל"ש. ארכיון
פעילות ארגון צל"ש. ארכיוןצילום: צל"ש

אנשי עמותת 'צל"ש' (צבא לשם שמיים) חילקו בימים האחרונים כ-150 מארזים שמיועדים לנשות החיילים שנתמכות על ידי הארגון.

"במארזים דאגנו להדגיש לנשים עד כמה השליחות הזוגית שלהם נפלאה ועד כמה הערכתנו אליהן רבה", נמסר מארגון צל"ש.

בארגון מסבירים כי חלוקת המארזים היא חלק מפרויקט 'אשת חיל' שמפעילים בארגון, לתמיכה בנשות חיילים. לדבריהם, לאחר שזוג נשוי פנו אליהם ערב הגיוס וביקשו תמיכה, הוקם פרויקט התמיכה בזוגות הנשואים בצה"ל.

"יש כיום מאות חיילים שמתחתנים תוך כדי השירות הצבאי וממילא יש מאות נשים שמחכות ומצפות לבעליהן במשך זמן רב עד שהבעל שלהן חוזר הביתה", אמרו ב'צל"ש'. "הזמנים הקשים ביותר לנשים זה סביב החגים. בזמן שאצל השכנות שלהן הבעלים נמצאים ושרים ורוקדים ושמחים עם הילדים, נשות החיילים הרבה פעמים לבדן. מהסיבה הזאת אנחנו משתדלים בעמותה לתת תשומת לב מיוחדת לנשים לקראת החגים".

הנשים שקיבלו את המארזים התרגשו מאוד. "אני עם דמעות בעיניים, כבר הרבה זמן לא נתנו לי את התחושה שמעריכים את מה שאני עושה יחד עם בעלי שמשרת בצבא", אמרה שיר פישמן שבעלה גבריאל פישמן משרת כמפקד טנק בחיל השריון.

מארזים לנשות החיילים
מארזים לנשות החייליםצילום: ארגון צל"ש

"אתם תמיד נותנים את המילים הטובות לחיילים או באופן כללי לנשים, אבל כשזה עטוף יפה כל כך... והמגנטים שהורידו לי דמעות, והעלון הסופר איכותי. אין מילים", הוסיפה. "תודה לך ולכל מי שעושה את הכי טוב בשבילנו. אין ספק שזה מטעין בכוחות להמשיך כשככה מסתכלים עלינו ועל כל הזוגות".

כחלק מפרויקט 'אשת חיל' החל לאחרונה גם קורס משותף לארגון ולמכון 'פוע"ה' בנושאי טהרת המשפחה בתקופת הצבא. בקורס משתתפות למעלה מ-80 נשים.

ליאת דיימונד, רכזת תחום 'אשת חיל' בצל"ש ונשואה לאיש קבע למעלה מ-10 שנים, כתבה בעלון שחולק לנשות החיילים: "אתן, והבתים שאתן מחזיקות חשובים לנו מאוד, ולכן אנחנו כאן. נשים. שמחות. תמיד.
פורים מעורר אותי תמיד לנקודה הזאת. הידיעה שבאמת השמחה לא תלויה בשום דבר חיצוני, כל כך משחררת ומרוממת. באמת זה לא משנה אם האיש שלי נמצא בבית או לא, אם זכיתי לשמוע ממנו פנינים בסעודה או לא, אבל בסוף ההחלטה אם להיות שמחה, תלויה רק בי. שנזכה להודות על הזכות להיות שותפות במשימה כל כך גדולה ומשמעותית בעת הזאת".

"ברוך השם אנחנו רואים ברכה וסייעתא דשמיא גדולה בכל העשייה של צל"ש", אמר יו"ר העמותה הרב פרץ איינהורן. "ברוך השם כבר 8 שנים של עשיה אשר הולכת ומתרחבת לטובת המשך לימוד התורה של אלפי חיילים וחיזוק מאות זוגות נשואים בצבא. התחושה היא שאנחנו רק בתחילת הדרך, אנחנו רוצים לזכות להגיע ולגעת בלב של כל החיילים הדתיים וכל הזוגות הנשואים בצבא".