שלמה נאמן תוקף את העיכוב בהסדרת ההתיישבות הצעירה: ''פשע לאומי''

ראש מועצת גוש עציון באולפן ערוץ 7: נתניהו הביא הסכמה אמריקנית לריבונות וזה הישג עצום, אפשר להחיל ריבונות גם בלי אישור של ארה"ב.

עידו בן פורת , י"ב באדר תשפ"א

שלמה נאמן, ראש המועצה האזורית גוש עציון, אמר היום (רביעי) באולפן ערוץ 7 כי החלת הריבונות היא החלטה של מדינת ישראל ולא של האמריקאים.

"החלת ריבונות זאת החלטה ישראלית", אמר נאמן. "מה שנתניהו הביא, וזה הישג עצום, הוא הביא את ההסכמה האמריקאית. והנוסחה מבחינת ראש הממשלה היא שאנחנו נחיל את הריבונות בהסכמה אמריקאית. אבל אפשר להחיל את הריבונות גם בלי הסכמה אמריקאית".

"כרגע ראש הממשלה חושב שלא נכון לעשות את זה בלי הסכמה אמריקאית", הוסיף. "אנחנו צריכים לשאוף להחלה מיידית של הריבונות בכל יהודה ושומרון".

נאמן התייחס גם למאבק למען הסדרת ההתיישבות הצעירה. "אני לא חושב שהמאבק נכשל. הוא קידם אותנו מאוד והציבור מודע למצוקה", אמר.

הוא חילק את המאבק לשני נושאים; העניין ההומניטרי לצד הנושא העקרוני. "נושא ההסדרה הוא נושא הרבה יותר חשוב מהנושא ההומניטרי", אמר. "הסדרה זו אמירה. על היישובים האלה לא צריך להיות סימן שאלה. עצם העבודה שמשרטטים סימן שאלה על המקומות שלנו זה פשע לאומי ופשע נגד כל המפעל הציוני. תסדירו את המקומות האלה, זה מקומות יישוב כמו כל דבר בארץ ישראל".