ח"כ בצלאל סמוטריץ' באולפן ערוץ 7
ח"כ בצלאל סמוטריץ' באולפן ערוץ 7 צילום: ערוץ 7

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה הבוקר (רביעי) בדחיפות ליו"ר קק"ל אברהם דובדבני בבקשה לתקן את טיוטת ההחלטה של קק"ל כך שלא תשרטט דה-פקטו את מפת הגושים ביהודה ושומרון.

סמוטריץ' ביקש לברך את יו"ר קק"ל על החלטתו העקרונית לעגן בהחלטה רשמית מדיניות של גאולת קרקעות גם ביהודה ושומרון אך הביע חשש מכך שהמפה מייצרת קו של מדינה פלסטינית ומחריגה חלקים גדולים מיהודה ושומרון.

לקראת ההצבעה מחר בדירקטוריון קק''ל כתב סמוטריץ' כי ''טיוטת ההחלטה שהופצה דורשת תיקון, שכן בנספח שצורף אליה היא משרטטת מחדש את קו הגושים, שהוא, כידוע, קו המדינה הפלסטינית, קו אדום שיש להימנע ממנו. כבר שנים שממשלות ישראל נמנעות מכל בידול בין האזורים שהשמאל מכנה "גושים" ובין שאר אזורי יו"ש, ואל לה לקרן הקיימת לישראל לאמץ מסמך המכיל בידול פסול שכזה.

''הטיוטה מתייחסת לרכישות בשטחי סי בלבד, ובכך מחריגה, למשל, את עיר האבות בחברון. הרי לא יעלה על הדעת שדוקא המקום בו נקנה ע"י אברהם אבינו הקנין העברי הראשון בארץ - יוחרג מתכנית גאולת הקרקעות של הקרן הקיימת לישראל''.

סמוטריץ' ביקש מדובדבני: ''יש לנסח את ההחלטה כך שקק"ל תגאול קרקעות בכל השטח הנתון בשליטה ישראלית ללא הבדל. עוד יש לתקן את הסכום המוקצה לגאולת הקרקעות, ולכל הפחות להשוותו לסכום שהושקע ע"י היו"ר הקודם מר דני עטר: 150 מליון ש"ח, ולא רק 38 מליון ש"ח, כפי שמופיע כעת בטיוטה.

''אני קורא לך לתקן את הדרוש תיקון, כדי שלא תימצא ההחלטה החשובה הזו מקלקלת יותר משהיא מתקנת. אני סמוך ובטוח שתקבל את בקשתי, ותשיב לקרן הקיימת לישראל את תפקידה המקורי ואת שמה הטוב גם יחד", הוסיף יו"ר מפלגת הציונות הדתית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו