קרא חושש: בנט יחזור לברית האחים עם לפיד

ח"כ איוב קרא: גדעון סער אינו ימין. הוא חלק מגוש אנטי ביבי. בנט הוא המסוכן ביותר לליכוד, אם הוא יהיה חזק הוא יחבור ברגע האמת ללפיד.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב באדר תשפ"א

השר לשעבר, חבר הכנסת איוב קרא, חוזר לפעילות פרלמנטארית בישיבת סיעת הליכוד בה ניגש אליו ראש הממשלה, בירך אותו והכריז בפני חברי המפלגה על השאיפה להכניס את איוב לכנסת הבאה, והמשמעות היא למעלה מארבעים מנדטים.

קרא משוכנע שהאפשרות הזו קיימת והליכוד יכול להגיע אל היעד הזה.

"אם כל חבר ליכוד יביא שלושה שרוצים להישאר בבית, נגיע לארבעים מנדטים", אומר חבר הכנסת קרא בראיון לערוץ 7 ומדגיש כי זו הדרך להוביל לממשלת ימין יחידה ללא מעורבות של השמאל.

לאחר ישיבת הסיעה התקיימה שיחה קצרה בין קרא לראש הממשלה. קרא מדגיש את האווירה הטובה בה התנהלה שיחה זו ולטעמו זה העניין החשוב באמת ולא דברים אחרים.

בהתייחס לדיווחים על פנייה מצד ראש הממשלה לרש"פ על מנת לקדם תמיכה ערבית בו, אומר קרא: "זה מצחיק אותי, מכיוון שהיו לי שיחות עם גורמים שונים ולא היו דברים מעולם. הרש"פ מכחישה זאת ואומרת שלא היה הדבר הזה. כל הניסיון של גורמים לפגוע באמינות האידיאולוגית של הליכוד, לא בבית ספרנו. אני יודע מי ימין ומי לא אז שלא יטיפו לנו מהו ימין. לא היו דברים מעולם. קשקוש אחד גדול".

האם מצביעים ערבים צפויים לתמוך בליכוד? קרא לא שול זאת, אך מדגיש כי הדברים אינם קשורים כלל ועיקר לדיווחים על פנייה לרש"פ. "הם אזרחי ישראל ויש היום מחלוקת במגזר הערבי אם המשותפת מייצגת אותם או לאץ. חלק גדול כבר מתחיל להבין שחוץ מכיסאות לא מעניין אותם שום דבר והליכוד הוא שעושה עבודה גדולה בכך שהביא ארבעה הסכמי שלום, מה שלא מובן מאליו. מאז בגין ועד היום הליכוד אחראי לשישה הסכמי שלום, בעוד השמאל חוץ מדיבור לא יוצא ממנו שום דבר. אנחנו לא מוותרים על שום דבר ולא מתכוונים לוותר. אנחנו עושים שלום כלכלי, שלום תמורת שלום ומי שנהנה הם גם אזרחי ישראל הערבים שעושים עסקים בדובאי ומבקרים במרוקו".

"ערביי ישראל הם חלק מהעוגה הישראלית ולא הפלשתינית, ומה שהמשותפת עושה הוא שהיא מושכת אותם כל הזמן שיהיו חלק מהעוגה הפלשתינית שאיננה ולא תהיה", אומר קרא.

קרא מתייחס גם להתנהלותו של נתניהו ששוב ושוב מבטיח את הקמתה של ממשלת ימין על מלא ושוב ושוב בוחר להקים ממשלה עם גורמי שמאל ולדחוק אחורה אנשי ימים מרשימתו, בהם גם קרא עצמו. "אני מסתכל על הצד הלאומי אידיאולוגי וערכי שמסמל הליכוד. שם אני נמצא ושם אני צריך לעזור כי האלטרנטיבה היא שותפות עם השמאל ללא הליכוד. חשוב מאוד שיהיו אנשי ימין ורוצה שתהיה רק ממשלת ימין. אני יכול לומר שמממשלת הימין שבה הייתי שותף נתניהו נהנה הכי הרבה. לפעמים יש אילוצים אבל אם זה תלוי בו הוא יקים ממשלת ימין מוצק. אני מעריך שהוא חותר לשם, אבל לפעמים האילוצים מחייבים אותו אחרת כדי להקים קואליציה יציבה".

האם גדעון סער הוא ימין? קרא משיב בשלילה: "לא. גדעון סער שייך למחנה אנטי נתניהו ומי שאנטי נתניהו שייך לאותם גורמי שמאל, שמה שמעניין אותם הוא הפלת נתניהו כפי שעשו לבגין ולשמיר וכפי שניסו לעשות לשרון עד שהוא מכר את נשמתו לעניין הגירוש".

קרא מציין כי גם הוא נפגע קשות, אך כאשר הוא רואה ראש ממשלה שיוכל לקדם את מדינת ישראל הוא רואה עדיין פער עצום בין נתניהו לבין מי שמשחקים בליגה ג', כפי שהוא מגדיר אותם.

על הרכב הקואליציה הבאה, אומר קרא כי נתניהו יחתור למעל ארבעים מנדטים, ואליו יחברו המפלגות החרדיות ו"מפלגת הימין האמתית של סמוטריץ'", כלשונו, ראש הממשלה לא יוותר עליהם". על מיקומו הפוליטי של נפתלי בנט אומר חבר הכנסת קרא כי לטעמו "בנט הוא הכי בעייתי מבחינת הליכו. אני זוכר את שיתוף הפעולה שלו עם לפיד ב-2012 ושיתוף הפעולה הזה יחזור על עצמו וההערכה שלי היא שמי שהכי מסוכן להפלת ממשלת ימין הוא בנט, שהקולות שלו רוצים מחנה לאומי אבל חיים בהזיות שאולי שם הם בטוחים יותר. זה עלול לפגוע בסיכוי להקים ממשלת ימין. אם הוא יהיה חלש יש סיכוי שהוא יצטרף, אם הוא יהיה חזק הוא יבקש רוטציה מיאיר לפיד".