"בנות, אל תצאנה לרחובה של עיר"

רבני בני ברק פרסמו מכתב הקורא לבנות העיר להישאר בבתים בליל פורים ומטעמי צניעות. "הפרוצים מנצלים זמן השמחה להוללות ופריצות"

תגיות: בני ברק
מיכל לוי , י"ב באדר תשפ"א

"בנות, אל תצאנה לרחובה של עיר"-ערוץ 7
בני ברק. למצולמים אין קשר לידיעה
Photo by Yossi Aloni/Flash90

למרות הסגר הלילי בליל פורים המורה על הישארות בבתים, רבני בני ברק יצאו היום (ד') באזהרה נוספת לבנות העיר להישאר בבתים - ומטעמי צניעות.

"הננו פונים בזה להורי בית ישראל ואל המחנכים והמחנכות להזהיר את הבנות שלא תצאנה לרחובה של עיר בליל פורים, כל כבודה בת מלך פנימה, ויקיימו השמחה בביתן בכל משפחה ומשפחה", כתבו שלושת רבני העיר.

בפניה מיוחדת לבחורי הישיבות כתבו כי "כן הננו מבקשים מאוד מהתלמידים ומבני הישיבות להפקיד על שמחת פורים שהיא שמחה של מצוה, לא להפכה להוללות ח"ו ולהיזהר מאוד בגדרי הצניעות".

לדבריהם, ההתגודדות מובילה לפריצות. "ההתגודדות ברחובות ובקרנות, הם הפרוצים המנצלים זמן השמחה להוללות ופריצות, וביזיון גדול לעמוד בסביבתם, ועלינו החובה לסלק נגע זה מרחובותינו".

הרבנים אף התייחסו למגיפת הקורונה. "בשנה זו יש לנהוג במשנה זהירות בהתקהלות ולא להיכנס ח"ו לחשש סכנה".

"כמו כן חובה מוטלת על כולנו לשמור על כבוד שמים ולא להיגרר לעימות עם הגורמים הממונים הפועלים לשמירה והגנה על הציבור".

את מכתבם חתמו באיסור על מכירת נפצים. "איסור חמור למכור ולהשתמש בנפצים וכדו', הדבר גרם בעבר לאסונות ר"ל, והגורמים מתחייבים בגרמא בנפשות", ולכן הם כותבים כי "מי שנוכח במכירת או פיצוץ נפצים וכדו' האסור על פי דין תורה, יפנה למוקד העירוני משום 'ולא תעמוד על דם רעיך'".