נפתלי בנט בגוש עציון: ביומי הראשון כראש ממשלה אחתום על הסדרת ההתיישבות הצעירה

יו"ר ימינה נפתלי בנט ביקר בשדה בועז ותקף: ''במשך 12 שנה נתניהו לא עשה כלום. הגיע הזמן להפסיק לפחד".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ב באדר תשפ"א

יו"ר מפלגת ימינה ושר הביטחון לשעבר נפתלי בנט סייר היום (רביעי) בגוש עציון והגיע ליישוב ''שדה בועז'' הממתין להחלטת הממשלה שתאפשר את הסדרתו.

"אני נמצא כאן בשדה בועז, אחד מיישובי ההתיישבות הצעירה. יש 70 ישובים, 25 אלף תושבים שמדינת ישראל שעובדים, משלמים מיסים, משרתים בצה"ל והם אזרחים סוג ב'. במשך 12 שנה נתניהו לא עשה כלום כדי להכשיר את כל ההתיישבות הזו. ביום הראשון שלי בתפקיד כראש ממשלת ישראל אני חותם על אישור מלא על ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון. זה אפשרי, האמינו. צריך לפרוץ את תקרת הזכוכית, להפסיד לפחד ולעשות", אמר בנט.

מוקדם יותר היום אמר יו"ר ימינה כי לא ישב בשום אופן בממשלה שאותה תוביל מפלגת שמאל. "מה שאני רואה בכל הסקרים וגם מההתנהלות בשנתיים האחרונות הוא שנתניהו לא מסוגל להקים ולהחזיק ממשלה יציבה ולכן הגיע הזמן להחליף אותו וזה יקרה רק מימין", אמר בנט בראיון לכאן ב'.

לדבריו, "ימינה לא תשב בממשלה בהובלת השמאל כולל לפיד כראש ממשלה. לפיד יכול להגיד שהוא כל דבר, אבל בסוף לא נשב בממשלה בראשות השמאל. אין לנו בעיה שלפיד ישתתף בממשלה, אבל השאלה בקלפי היא בין נתניהו לביני".

"את נתניהו אפשר להחליף רק מימין כי הרוב הגדול של העם נמצא בימין ולא הגיוני שיהיה ראש ממשלה מהשמאל. לכן אני אומר למצביעי לפיד ואחרים: שהדרך היחידה להחליף את נתניהו היא להצביע עבורנו. אנחנו לא נמצאים בשום בלוק ובסופו של דבר מערכת הבחירות הזו היא בתוך המחנה הלאומי", הוסיף בנט.

בנט נשאל האם מפלגת הציונות הדתית תוכל לשבת בממשלה שיקים וענה כי בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר הם שותפים אפשריים. "כל מי שבעד מדינה יהודית ודמוקרטית נשב איתו - אנחנו נגד חרמות".

לשאלה האם ישב, אם לא יהיה בעמדת הרכבת ממשלה, בקואליציה בראשות גדעון סער, ענה בנט: "אני מוכן לשבת בכל ממשלה לאומית. המטרה היא להחליף את נתניהו והיום זה חיוני מתמיד".