שידור חי: טקס הענקת פרס הרב קוק של עיריית תל אביב לשנת 2020

הרב אליעזר מלמד והרב רא"ם הכהן זכו בפרס על שמו של הראי"ה שמעניקה עיריית תל אביב מאז שנת 1941.

ערוץ 7 , י"ב באדר תשפ"א

ועדת השופטים של פרס הרב קוק לספרות תורנית מקורית מטעם עיריית תל-אביב-יפו, שבה כיהנו פרופ' חיים מיליקובסקי (יו"ר), הרב ד"ר איתמר אלדר, פרופ' עודד ישראלי, הרב אריק קמחי וד"ר חנה פרידמן, החליטה להעניק את הפרס לשנת תש"ף לרב אליעזר מלמד ולרב רא"ם הכהן.

הפרס הוענק לרב אליעזר מלמד על "סדרת פניני הלכה" המצטיינת בארבעה דברים: 1. היקפה - היות והיא מקיפה את כל תחומי ההלכה; 2. הנגשתה – היותה שווה לכל נפש מהיהודי הפשוט ועד התלמיד החכם; 3. פסיקה יצירתית ומקורית; 4. אקטואליות ורלוונטיות.

הפרס הוענק לרב רא"ם הכהן על סדרת ספריו העוסקת בפרשנות התלמוד. הרב הכהן מצליח לחבר יחד את עולם הלמדנות המסורתית מזה דורות רבים, עם השקפת עולם חדשה ומקורית של חיפוש משמעויות בסוגיה התלמודית.

פרס בקטגוריית "ספרות תורנית מקורית", ניתן לחיבורים חשובים ומועילים שיש בהם משום חידוש ויצירה עצמית. בסוגים אלה: פרשנות כתבי הקודש, חידושים ופירושים בתלמוד ובפוסקים, שאלות ותשובות וכיוצא באלה.

הפרס ע"ש הרב אברהם יצחק הכהן קוק מוענק על ידי עיריית תלֿ-ֿאביב-יפו משנת תש"א – 1941 במטרה להביע הוקרה ולחזק את ידיהם של מחברי ספרים ברוח המסורת בספרות תורנית, חוקריה ומפרשיה וחושפי גנזיה.