ערב תענית אסתר: משדר אחדות נשי ענק

בערב בו אנו מתענות לזכר התענית שערכה אסתר המלכה, מכנסת עידית שלו מגוון נשים ידועות שיגידו דבר אחד: בואו נשים את ההבדלים בצד ונרגיש לרגע את הביחד דרך תפילה ולימוד משותף.

ערוץ 7 , י"ב באדר תשפ"א

ערב תענית אסתר: משדר אחדות נשי ענק-ערוץ 7
סיון רהב מאיר, שרון אדם, רחלי ראובן ומירי שניאורסון
צילום: יח"צ

התרופה הטובה ביותר לפירוד ולשסע - היא פשוט מפגש אנושי. אם אפשר שתהיה במפגש גם תפילה משותפת למען אחדות ובריאות העם - מה טוב.

תפילה עם לימוד משותף? כנראה שיותר מזה אי אפשר לבקש בימים אלו המאופיינים בריח בחירות ומילים שלא תמיד נעים לשמוע אותן.

לכן, יזמה עידית שלו (מנחת ימימה, בעלת המרכז ללימודי ימימה) ערב ייחודי ובו תתכנסנה נשים בעלות השקפה שונה לערב שכולו לימוד ותפילה לאחדות מליאה. בערב יקחו חלק סיון רהב מאיר, שרון אדם (אמו של הזמר הידוע), המשוררת רחלי ראובן ושדרנית הרדיו החב"דית מירי שניאורסון. נשים שכל אחת מהן מגיעה מעולם אחר, תתאחדנה לערב שבו ימצא בע"ה המשותף והמחבר בלבד.

יש להירשם מראש כאן

"כבר תקופה לא קצרה שאני הולכת עם תחושה לא קלה", מספרת שלו, מנחת הערב אשר ביומיום השוטף עורכת סדנאות בהן היא מלמדת מתורתה של ימימה אביטל ע"ה.

"יש כמין משקולת ענק שיושבת לי על הלב. הסגרים, המסכות, התקנות, ההנחיות והחיסונים - הפכו אותנו לחברה שונה. מצאנו את עצמנו מתווכחים ורבים בדציבלים שלא נשמעו פה כבר תקופה ארוכה. זה כל כך הפוך ממה שצריך להיות בתקופה כזאת בה הבריאה מבקשת מאיתנו להתאחד - כדי לנצח את הנגיף, את המשבר הכלכלי ולשמור שלא יהיו אנשים שחיים בבדידות".

"אני מרגישה שיש לי הזדמנות להוציא בזכותה משהו נפלא - אל העולם: מפגש נשי מעצים שבו יתכנסו נשים מגוונות מכל קצות הקשת הישראלית היפה, לערב של תפילה ולימוד".

הערב יתקיים ביום רביעי הקרוב בשעה 20:00 ויועבר בשידור חי ב'זום' וביוטיוב לייב.

ההשתתפות היא ללא עלות, אך כדי לקבל את הקישור יש להירשם מראש כאן