לחץ על ביידן: לשנות המדיניות כלפי הפלסטינים

ארגונים פרו פלסטיניים קוראים לממשל ביידן להפוך את מדיניות ארה"ב במזה"ת ולחדש את הסיוע הכספי לרש"פ ולאונר"א.

דלית הלוי - ערוץ 7 , י"ב באדר תשפ"א

לחץ על ביידן: לשנות המדיניות כלפי הפלסטינים-ערוץ 7
ג'ו ביידן
צילום: רויטרס

ארגונים המייצגים את הקהילה הפלסטינית בארה"ב וארגונים התומכים בפלסטינים שלחו מכתב לשר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן הקורא לו לחדש את מתן הסיוע האמריקני לעם הפלסטיני.

במכתבם קוראים הארגונים הפרו פלסטיניים לממשל ביידן להתערב מיידית במשבר נגיף הקורונה בשטחי הרשות הפלסטינית ולחדש ללא דיחוי את הסיוע הכלכלי לרש"פ ולאונר"א. "אנו קוראים לממשל החדש של ביידן שנבחר להתערב באופן מיידי במשבר הפנדמיה הנוכחי של קוביד 1".

הם האשימו את ישראל המחסנת את אזרחיה, אך מתעלמת ממיליוני הפלסטינים הנמצאים בשליטת הצבא הישראלי בטענה, כי על "הכוח הכובש חלה חובה מוסרית וחוקית (על פי סעיף 56 לאמנת ג'נבה הרביעית) להבטיח שהפלסטינים יקבלו חיסון מתאים".

הם דחקו בממשל ביידן ללחוץ על ישראל למלא את חובותיה המוסריות וההומניטריות ולספק גישה לאספקת חיסונים לכל הפלסטינים, שנמצאים תחת "הכיבוש הישראלי".

יש לציין, כי הרשות הפלסטינית החלה לחסן את תושביה בגדה המערבית וברצועת עזה במנות חיסון שהתקבלו מרוסיה דרך ישראל. במקביל, רכשה הרש”פ מארבע חברות מנות חיסון לשבעים אחוזים מכלל האוכלוסייה, ועוד עשרים אחוזים אמורים להתקבל מארגון הבריאות העולמי. ישראל החלה לחסן כמאה אלף פועלים פלסטינים העובדים בישראל.