חלק ממשתתפי האירוע
חלק ממשתתפי האירוע צילום: לאורו נלך

ארגון ההתנדבות החינוכי הגדול "לאורו נלך" ממשיך במסורת רבת השנים ועורך בימים אלה ימי עיון והוקרה עבור מאות מתנדביו. זאת כחלק מהתוכנית החינוכית של הארגון; כאמור המתנדבים הינם בני נוער מהישיבות השונות ברחבי הארץ והאולפנות.

מנכ"ל ומייסד עמותת לאורו נלך הרב בני וורצמן מציין כי "בשנה האחרונה התוועדנו לדעת עד כמה הנתינה של החברה מחזיקה אותנו יחד. כמה ערכי החסד, ההתנדבות של בני הנוער מהווים גלגל מרכזי במנוע שמרכיב את החברה הישראלית. במהלך השנה האחרונה המתנדבים מבתי הספר השונים לא יכלו אומנם לקחת חלק בהתנדבות כפי שהם הורגלו עד כה, אך זה לא מה שהוריד את רוחם.

''להפך, הם הראו עד כמה הערכים המושרשים בהם זועקים בעת משבר, ומתפרצים החוצה. הם מצאו מגוון דרכים יצירתיות לעזור ולסייע כל אחד בדרכו ובקהילתו; אם בעזרה לקשישים ולחקלאים, בהחדרת מורל בקרב התושבים ברשויות השונות, או בהכנת חלות לשבת לקשישים ואני שמח שזה דור העתיד שלנו".

ליום העיון מספר מטרות: הראשונה היא להעניק למתנדבים תחושת שייכות, שהרי כל השנה הם פועלים רק במסגרת בית הספר והמחוז שלהם, ובימי עיון הם זוכים להיחשף לעוד מתנדבים ובתי ספר באזור אשר עוסקים גם הם בנתינה ובחסד. האיחוד הזה בין כלל המתנדבים מעניק להם את ההרגשה של השייכות למשהו גדול יותר ונותנים להם את הכוח להמשיך.

בנוסף, זהו המקום שבו הארגון "לאורו נלך" יכול לומר תודה למתנדבים ולהודות להם על פעולתן במשך כל השנה ולהציג להם את "התוצרים" שלהם. השנה לאור הקורונה לא יכלו לכנס את התלמידים ולכן מחלקת ההדרכה של הארגון בנתה יום הוקרה לכל מוסד באופן אישי דרך הזום אשר מתחלק ל-2 חלקים.

במהלך המפגש שולבו התלמידים, מנחים ודמויות מפתח בעולם החסד והנתינה אשר מפרגנים לתלמידים ומספרים את סיפורם האישי, כמו כן נציג של לאורו נלך מוקיר את תודתו בשם הארגון, כך התלמידים מבינים שיש מישהו שמעריך את המאמץ הרב שהם עושים להתנדב למרות הקושי.

חלק מהישיבות שלוקחות חלק בהתנדבות, ישיבת "שעלבים", אולפנת "אמית חצור", ישיבת התיכונית "אורט טבריה", ישיבת "נועם" ירושלים, ישיבת אורט כפר-סבא, ישיבת בנ"ע גבעת שמואל ועוד.

מתנדבים הוכיחו השנה את החוזקות שבהם והיכולת לצאת מהקופסא ולהתנדב למרות המגבלות אם על ידי חלוקת חלות לתושבי העיר, עידוד ותיקי העיר, שיעורים פרטיים לתלמידי בי"ס יסודי ועזרה לחקלאים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו