מי יאמץ את מצע המשפחה?

בבחירות האחרונות נשמעו הבטחות רבות בנושאים רבים. המפלגות פרסו את מצעיהן לעיני המצביעים. אבל אף אחד לא דיבר על המשפחה ועל הערכים המובילים אותה. ארגון חותם מפרסם לראשונה את מצע המשפחה. מי מהמפלגות תאמץ את המצע ותעמיד את המשפחה בראש סדר העדיפויות?

בשיתוף חותם , י"ב באדר תשפ"א

מי יאמץ את מצע המשפחה?-ערוץ 7
מצביעים בבחירות
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

בארבע מערכות הבחירות האחרונות קמו מפלגות והתמוססו, ראשי המפלגות הבטיחו הבטחות והנושאים עליהם דיברו נשארו פחות או יותר אותו הדבר.

מצע המפלגות כולל נושאים מדיניים, ביטחוניים, כלכליים וחברתיים. אך אף אחד לא הרים את הכפפה של ערכי המשפחה בישראל.

במטרה לחזק ולקדם את ערכי המשפחה בחברה ובמדינה, מול מגמות הפירוק של התא המשפחתי, מפרסם כעת ארגון חותם בשיתוף ארגון "בוחרים במשפחה" את מצע המשפחה, בקריאה למפלגות השונות לאמץ את המצע. האמונה העומדת בבסיס המצע היא: משפחה יש רק אחת, המשפחה היא מקור הזהות והאושר, ואבן היסוד בבניין החברה והעם.

המצע כולל את הסעיפים הבאים:

●אחריות ומחויבות הדדית בברית הנישואין של איש ואישה - ביניהם, ביחס לצאצאיהם ובזיקה לדורות הקודמים.

●נאמנות, אחווה והשלמה הדדית.

●התמודדות עם המתירנות ועם שיח הזכויות, אשר מפרקים את המשפחה, ויוצרים מודל של משקי בית על בסיס הסכמי וחוזי, מודל הפוגע בפרט ובכלל.

●ההכרה בכך שהמשפחה היא אבן היסוד של החברה, האומה והמדינה, ובכך שערכי המשפחה הם ערכי היסוד של חברה בריאה, מקור הזהות הביטחון והאושר של הפרט והכלי האידאלי למימוש האהבה והעונג בחיים.

●קוד אתי להתנהגות מכבדת בין גברים ונשים במקומות העבודה ובמרחב הציבורי.

●יצירת ציבור שיישא על שכמו את החזון הזה ויהווה כוח חלוץ, שימשוך אחריו את החברה הישראלית כולה.

חותם מפרסמים גם סרטון בו משפחה מגיעה לבקר בכנסת ורואה דיונים בנושאים שונים כאשר צעקות וויכוחים נשמעים מהחדרים השונים של הוועדות ונראה כי הנושאים הללו חשובים מאוד. אך כאשר המשפחה מגיעה לחדר הוועדה לקידום ערכי המשפחה היא מוצאת אותו עזוב ומוזנח ונראה כי אף אחד לא מתעניין בנושא זה.

המצע והסרטון מפורסמים במסגרת המיזם "מדברים על הנושאים החשובים באמת" שארגון חותם מקיים לקראת הבחירות.

מארגון חותם נמסר: "בשנים האחרונות המעמד הציבורי של המשפחה נפגע קשות ואין אף אחד שלקח את הנושא הזה כנושא מרכזי שיש לעסוק בו ולקדם אותו. המשפחה היא אבן היסוד של החברה והגיע הזמן לדבר עליה ולהעלות אותה על סדר היום הציבורי.

מפלגה שמעמד המשפחה בישראל ועתיד המדינה חשובים לה, צריכה לאמץ את מצע המשפחה לקראת הבחירות הקרובות".