השרה רגב בעוקף חווארה
השרה רגב בעוקף חווארה צילום: דוברות

שרת התחבורה מירי רגב קיימה היום (רביעי) יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סיור מקצועי בשומרון.

זאת בין השאר בכדי לעקוב מקרוב אחר העבודות של סלילת כביש עוקף חווארה שסלילתו החלה השבוע.

"כשכנסתי לתפקידי מצאתי מספר פרוייקטים אסטרטגיים להתיישבות שסבלו מסחבת והחלטתי להוביל בנחישות לביצועם. לכביש עוקף חווארה יש חשיבות אסטרטגית תוך חיבור יישובי גב ההר, איתמר, אלון מורה והר ברכה למרכז הארץ, תוך נסיעה בבטיחות ובביטחון", אמרה רגב.

היא הוסיפה, "יחד נמשיך לבנות את הארץ שלנו ולהביא עוד ועוד מתיישבים. זו ריבונות דה פקטו, בתשתיות, בתחבורה ציבורית, בכל אותם כבישים שמחברים את יהודה ושומרון לירושלים ולתל אביב, לצפון הארץ ולדרומה. כך אנו מחברים את ישראל - גם ביהודה ושומרון. אנחנו רוצים שמרקם החיים יאפשר לאזרחים לנסוע בכבישי השומרון בבטיחות ובביטחון".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר, "אנחנו זוכים יחד איתך להיות ברגע היסטורי. הטרקטורים התחילו לעבוד כאן שלשום, עכשיו את מגיעה לראות את הביצוע ולתת את הסיפתח הרשמי לכביש עוקף חווארה וכולנו מתרגשים מאוד. זה יום חג לא רק לתושבי השומרון יהודים וגם וערבים, זהו חג למדינת ישראל. כביש עוקף חווארה, לב השומרון, הכבישים הללו עומדים לשנות את מפת ההתיישבות והם אבן דרך משמעותית בדרך למיליון תושבים בשומרון".

עלותו של סלילת כביש עוקף חווארה עומדת על כ-250 מיליון שקלים ואורכו כ-7.5 קילומטרים. הוא יחבר את יישובי גב ההר למרכז הארץ, ויאפשר גישה בטוחה ובטיחותית יותר לישובים אלו.

האירוע נערך שלוש שנים לאחר שביתת הרעב ומאהל המחאה על הכבישים העוקפים אותו הוביל ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן וראשי הרשויות דאז מלאכי לוינגר ואבי נעים עם המשפחות השכולות בהובלת הדס מזרחי.

יחד עם השרה הגיעו למקום גם המשפחות השכולות שהובילו את המאבק: הדס מזרחי אלמנתו של ברוך מזרחי, איציק אבוטבול ששכל את אשתו הדס בפיגוע וכן אדווה ביטון אמה של אדל הי"ד. כמו כן הגיע למקום מלאכי לוינגר מי שהיה ראש מועצת קריית ארבע והיה שותף למאבק על הכבישים העוקפים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו