ראש הממשלה: "ישראל תחסן ילדים לפני החופש הגדול"

ראש הממשלה נתניהו מעריך כי כבר באביב יתקבלו האישורים לחסן את הילדים מגיל 12. "מנהלים משא ומתן על עשרות מיליוני מנות חיסון".

ערוץ 7 , י"ב באדר תשפ"א

ראש הממשלה: "ישראל תחסן ילדים לפני החופש הגדול"-ערוץ 7
חיסון לקורונה
צילום: אריה מינקוב

ראש הממשלה בנימין נתניהו אומר בראיון לעיתון "ישראל היום" שיפורסם במלואו ביום שישי כי להערכתו בתוך חודשים אחדים יחל מתן חיסון גם לילדים מעל גיל 12.

"עם החיסונים נגמור במהלך חודש מרץ או בתחילת אפריל. מדובר בחיסונים לאוכלוסייה הבוגרת. אחר כך יבואו החיסונים לילדים. אני מניח שהם יאושרו במהלך אפריל-מאי, ואנחנו נקבל את החיסונים הללו מייד אחרי זה. אנחנו כבר בקשר עם שתי החברות הגדולות. אני מקיים קשרים אישיים עם המנכ"לים שלהן. או שזה יהיה אותו חיסון - או חיסון מותאם. יהיו גם חיסונים שמותאמים למוטציות השונות שמתפתחות. אנחנו מנהלים מו"מ על עשרות מיליוני חיסונים", אמר נתניהו.

לשאלה מאיזה גיל יוכלו ילדים לקבל את החיסון ענה ראש הממשלה, "גיל 12 לפחות. זה אמור לעבור אישור באפריל. החיסונים יגיעו זמן קצר לאחר האישור. יש סיכוי טוב שבחופש הגדול הילדים יהיו מחוסנים. וגם בפסח הזה - כולנו מחוסנים".

נתניהו הבהיר שלמרות החיסונים יש עדיין לשמור על ההגבלות. "המסכות? עוד ייקח זמן. הילדים הם רבע מאוכלוסיית ישראל. נצטרך לפתח יכולת אחרת. אנחנו חיים בעידן הנגיפים. דאגתי שמדינת ישראל תהיה המובילה בעולם. לא רק על ידי רכש - לחיסון הבא, אחת לשנה או אחת לחצי שנה, אלא גם על ידי ייצור החיסונים בארץ. אני מדבר עם המנכ"לים של שתי החברות, פייזר ומודרנה, על שני מפעלים חיוניים. אני רוצה שישראל תהיה מובילה גם בתחום הזה. להפוך את ישראל לחוליה הכרחית בשרשרת האספקה העולמית של החיסונים".